Команда проєкту «Твій сімейний лікар» (до речі, про соціальний проєкт детальніше ви можете почитати ось тут) підготувала 5 відповідей на найпопулярніші запитання щодо вакцин проти грипу і ковіду. Відповіді базуються на основі коментарів національної технічної групи експертів та експерток з питань імунопрофілактики та відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Цьогоріч ВООЗ прогнозує циркуляцію чотирьох вірусів грипу: H1N1, H3N2, лінія B Victoria, лінія B/Yamagata. Саме ці штами містяться у всіх вакцинах проти грипу, якими зараз щеплюють українців та українок. Тож вакцина захищає від усіх штамів грипу, що актуальні цього епідсезону.
Між коронавірусною хворобою і грипом є багато схожого, однак викликають їх різні віруси. Скажімо, як нежить і кашель, які також мають певну схожість, але лікувати їх треба по-різному. Краплі від нежитю ми не крапаємо в рот від кашлю, а пігулки від кашлю не подрібнюємо у ніс, аби позбутись нежитю. Так само і з вакцинами, для кожної хвороби — своє щеплення. Можливо, в майбутньому однією вакциною можна буде захиститись від всіх можливих хвороб. Нині ж реальність інша — щеплення від коронавірусу не врятує від грипу і навпаки.
Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції триватиме орієнтовно з початку жовтня 2022 по середину травня 2023 років. Хвиля захворюваності вже розпочалась, вакцинація актуальна упродовж усього сезону. Тож, щепитись проти грипу ви можете у грудні, січні, лютому та навіть у березні. Однак що раніше ви імунізуєтесь, то краще.
Джерело: gre4ka.info