З якого віку дитині можна давати кавун: доводи фахівців

Кавун: користь і шкода для здоров’я дитині © Depositphotos

Дізнайся, з якого віку дитині можна давати кавун, щоб не помилитися і не нашкодити малюкові. Адже годування дитини – вкрай важливий процес, і припускатися порушень тут не можна. Яка користь кавуна для здоров’я дитини, а чим він може бути небезпечний, тобі розповість tochka.net.

Користь кавуна

Кавун – це найбільша ягода, яка тільки виростає в світі. Вона не є алергеном, відрізняється вкрай високою соковитістю і приносить організму яскраво виражену користь.

Зокрема, кавун застосовується при очищенні організму від шлаків і продуктів метаболізму: величезна кількість споживаної разом із кавуном вологи сприяє поліпшенню роботи нирок, прискоренню обміну речовин і вимиванню з організму всього зайвого, включаючи і надлишок солей.

При цьому він містить і багато корисних для людини вітамінів і мінералів. Концентрація їх досить невелика, проте регулярне вживання кавуна може бути непоганою профілактикою авітамінозу та анемії.

Тим не менш, педіатри та дієтологи категорично не рекомендують давати кавун дітям. У чому ж причина їхньої заборони? Адже користь кавуна незаперечна, і він іще й дозволяє успішно побороти спеку в літній час. Проте кавун окрім користі завдає ще й шкоду, і один нюанс робить вживання цього плоду практично забороненим для дітей.

З якого віку дитині можна давати кавун: шкода кавуна для дитини

Практично кожна сучасна людина знає, що більша частина фруктів і овочів вирощуються на одних і тих же землях на протязі довгих років. Звичайно, ґрунт від цього серйозно виснажуються, стає набагато менш родючим. В якості альтернативи пошуку нових земель для землеробства вживається багатий спектр найрізноманітніших добрив, найпопулярнішими серед яких донині залишаються нітрати.

Кавун завдяки своїй водянистій структурі чудово вбирає в себе величезну кількість нітратів. Організму дорослої людини вони практично безсилі завдати будь-якої шкоди, проте діти набагато більш сприйнятливі до отруєння нітратами, тому краще не ризикувати.

На питання, з якого віку дитині можна давати кавун, однозначної відповіді немає. Однак деякі фахівці рекомендують проводити знайомство чада з цією смачною ягодою у віці не менше трьох років.

При цьому варто вирізати для дитини серцевину кавуна – чим ближче до кірки, тим більше нітратів і тим більше небезпеки зіпсувати пробу кавуна хворим животом.

Також варто подбати про зернята: потрапивши не в те горло, вони можуть перекрити верхні дихальні шляхи і привести до задухи. Подбай про те, щоб твоя дитина не вдавилася насінням.

Всі найяскравіші та найцікавіші новини дивись на головній сторінці жіночого онлайн-ресурсу tochka.net

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *