Весняні проблеми волосся © pinterest.com
Витончення, ламкість і випадання волосся навесні — одна з найпоширеніших проблем під час міжсезоння. І ми знаємо, що якщо втрата кількох пасом під час розчісування вважається нормальною, то видима втрата густоти — ні.
Щоб розібратися в проблемі та знайти відповіді на питання про сезонне випадіння волосся tochka.net звернулася до дипломованого дерматолога-косметолога Єлизавети Білоус. Детально про те, як погода впливає на втрату волосся і що робити, щоб зупинити весняне випадіння волосся, читай нижче в матеріалі.
Дипломований дерматолог-косметолог Єлизавета Білоус © instagram.com/dr.belous_cosmetologist
Що таке сезонне випадіння волосся?
Єлизавета Білоус
дипломований дерматолог-косметолог
погляд експерта
В кожних джерелах норма випадання волосся різна — зазвичай це від 50 до 120 волосин на день. Але тут ще треба дивитися на загальну картину пацієнта і його густоту волосся. Для когось 60 волосинок в день це вже патологічно страшно, а для когось 120 — в межах норми.
Саме сезонне випадіння, в основному, відноситься до дифузного телогенового. Дифузне — це коли волосся випадає рівномірно по всій голові, а телоген — це фаза спокою волосся. Сама активність випідання у кожного індивідуальна — для когось більш інтенсивна, для когось менш. Але, в основному, близько 90% пацієнтів її помічають.
Кількість волосяних фолікулів у нас закладається в ембріональній закладці — тобто лікар не в змозі зробити більше / менше — і зберігається протягом життя. Єдине, на що ми можемо вплинути — це зробити їх більш-менш активними.
Основною причиною сезонного випадіння волосся є дія на організм таких гормонів, як мелатонін (більшою мірою) і пролактин (меншою мірою). Навесні та восени вироблення цих гормонів значно змінюється. Так, взимку волосся починає рости повільніше, а, як результат, помітні зміни простежуються саме навесні.
Єлизавета Білоус
дипломований дерматолог-косметолог
погляд експерта
Проблема такого типу ще спостерігаються у пацієнтів, які часто літають. Різка зміна часових поясів збиває вироблення мелатоніну, що призводить до посилення випадання волосся.
Зазвичай, сезонне випадіння триває не більше 3-х тижнів. В такому випадку все коригується вітамінами. Якщо ж такий період простежується понад місяць — це вже вважається патологічною проблемою, яку потрібно опрацьовувати з трихологом і лікувати.
Також навесні та восени може загострюватися себорея — це запальне захворювання шкіри голови, характерне порушеннями роботи сальних залоз. Це може бути ще однією причиною активного випадання волосся.
Весняні проблеми волосся © pinterest.com
Як починає випадати волосся під час міжсезоння?
Важливо відзначити, що волосся починає випадати не відразу. Після стресових або тригерних ситуацій (в цьому випадку авітаміноз), волосся реагує протягом 1-3 місяців. Навесні цикл зростання відновлюється самостійно. Тут ключовим фактором буде хороший догляд — м’яке очищення та доглядові продукти зі зволожувальними інгредієнтами.
Єлизавета Білоус
дипломований дерматолог-косметолог
погляд експерта
У мене на прийомі буває багато пацієнтів зі стійкими загостреннями себореї, які підхопили маркетинговий хід безсульфатних шампунів. Насправді м’які сульфати повинні бути в складах шампунів. Саме вони повинні очищати шкіру голови.
Як призупинити сезонне випадіння волосся?
Весняний авітаміноз — головна причина поганого стану волосся. Кращим виходом в даній ситуації буде зробити комплексний аналіз крові на вітаміни. Особливо за стан волосся відповідають:
- Біотин
- Селен
- Залізо
- Цинк
Водорозчинний вітамін біотин і мікроелемент селен дуже важливі для волосся. Вони працюють в парі, щоб відрегулювати ріст волосся і стимулювати фолікули.
Як правильно доглядати за волоссям навесні?
Зовнішній вигляд волосся також може змінитися в період міжсезоння. Щоб локони не виглядали ослабленими та не ставали ламкими, не варто нехтувати бальзамами, масками та сироватками. Вони будуть формувати гладкий кутикулярний шар, що поліпшить естетичний вигляд.
Єлизавета Білоус
дипломований дерматолог-косметолог
погляд експерта
Іноді я призначаю пацієнтам допоміжні краплі для зовнішнього застосування. Вони наносяться на шкіру голови, щоб простимулювати фолікули. Є різні склади (вітаміни, амінокислоти та інші допоміжні речовини), які залежать від ступеня випадання.
Навесні я також призначаю комплексні препарати — наприклад, вітаміни та мінерали або ж біотин і селен (в парі).
Також особливо важливо звернути увагу на сон, здорове харчування, збалансований водний баланс, і хороший косметичний догляд за волоссям.
І пам’ятай, що якщо період випадання волосся сильно затягнувся, то необхідно обов’язково звернутися до трихолога. Він допоможе знайти основне джерело проблеми та займеться її комплексним рішенням. Чергова баночка шампуню (особливо безсульфатного) не розв’яже твої проблеми, а народні методи (гас, гірчиця або коньяк на голові) тільки погіршать ситуацію.
Раніше ми розповідали про найпопулярнішу техніку укладання кучерявого і хвилястого волосся — плоппінг.
Джерело: lady.tochka.net