Слатшеймінг: що це таке і як не стати жертвою «громадського осуду»

Що таке слатшейминг © Depositphotos

Сучасне суспільство хоч і намагається бути більш толерантним, однак стати об’єктом громадського осуду або насмішок все ще дуже просто. Людей можуть критикувати за погляди, зовнішній вигляд, стиль та інше. Знайти причину для критики простіше простого. А дівчата і жінки ще можуть піддаватися слатшеймінгу. Що таке слатшеймінг і як не стати жертвою «громадського осуду», tochka.net дізналася у психолога-сексолога Олени Єрмоленко.

Психолог Олена Єрмоленко © facebook.com/elenayermolenko

Що таке слатшеймінг

Слатшеймінг — це критика жінок і дівчат за провокаційну поведінку, зухвалий одяг, активне сексуальне життя, розповідає психолог-сексолог Олена Єрмоленко.

У патріархальному суспільстві жіночу сексуальність з найдавніших часів намагалися тримати під контролем. Згадай, скільки красивих жінок, звинувачених у чаклунстві, загинуло від рук Святої інквізиції. Але ж цих жінок стратили за їх сексуальність, магнетизм, красу і навіть приписували їх чарам надлюдські здібності.

У трактаті XV століття «Молот відьом» розповідалося, як розпізнавати і ловити чаклунок, особлива увага приділялася «ненаситному сексуальному апетиту» жінок, які на думку авторів були істотами, «які не знають поміркованості ні в пороці, ні в чесноті».

По суті, на сьогоднішній день на місце Святої інквізиції прийшов слатшеймінг — кара за допомогою «громадського осуду». Тепер суспільство судить жінку за те, що вона відкрито демонструє свої сексуальні форми, за надто відверті фото в мережі, за секс на першому побаченні або за те, що вона ще незаймана, за те, що жінка любить секс і за кількість партнерів, відверті наряди або легковажну поведінку.

Незважаючи на те, що з часів «полювання на відьом» пройшли сотні років, зародився фемінізм, відбулася сексуальна революція, йде боротьба за рівноправність жінок і чоловіків, суспільство продовжує проводити межу між хорошою і поганою сексуальністю, не маючи чітких стандартів і фактично керуючись своєю суб’єктивною позицією.

З одного боку, жінкам диктують стандарти краси і сексуальності, розповідають, як виправляти недоліки у зовнішності, як бути сексі, щоб знайти собі чоловіка. З іншого іншого боку — надмірна сексуальність у зовнішності і поведінці асоціюється з вульгарністю, розбещеністю і дурістю.

А з третього боку, поглянь на нашу історію — в СРСР сексу не було, нашим бабусям забороняли носити облягаючі джинси, а мамам міні-спідниці. Наші жінки звикли слухатися, заслуговувати похвали і високі оцінки. Також і в питанні сексуальності. Більшість жінок залишається «дітьми», що не доростаючи до зрілого ставлення до свого тіла, соромиться своїх бажань, пригнічує їх, шукає відповідь на питання «якій мені бути, щоб мене любили» і швидше прислухається до думки інших людей, ніж до свого власного.

Виходить, що всі заборони, стандарти, страхи — у нас в голові, у психіці, в колективному несвідомому. На сьогоднішній день суспільство управляє нашою сексуальністю і оцінює жіночу сексуальність через призму чоловічого бажання.

Як не стати жертвою слатшеймінга і що робити, якщо тебе звинуватили в зайвій сексуальності

Найголовніше, вважає психолог-сексолог Олена Єрмоленко, потрібно усвідомити свою сексуальність і свої бажання. Адже сексуальність — дуже потужна енергія, один з найсильніших інстинктів і, безумовно, їм потрібно вміти управляти.

Олена Єрмоленко
психолог-сексолог

погляд експерта

Досить віддавати пульт управління своєю сексуальністю в руки інших. Пора визнати, що секс — це не соромно. Займатися своєю сексуальною освітою, працювати з психологом-сексологом над своєю самооцінкою і своїми бажаннями. Пора дорослішати, переходити від інфантильної до зрілої сексуальності. І розпоряджатися своїм тілом, зовнішністю, своїм бажанням і своїм задоволенням. Мабуть, це найдієвіший спосіб не допустити, щоб ти стала жертвою слатшеймінга.

Якщо ти стала жертвою слатшеймінга, наприклад, у соцмережі і тебе соромлять за твою сексуальність, можеш проігнорувати і заблокувати кривдника, а можеш вступити в листування і відстоювати своє право бути сексуальною і не соромитися цього. Дій так, як ти оцінюєш свої сили, як дозволяє час або рівень сміливості. Так чи інакше — ти будеш права. Це твоє тіло, твоє життя і тільки тобі вирішувати, як себе вести.

Раніше ми розповідали про газлайтінг. Що це таке і як зрозуміти, що стосовно тебе здійснюють газлайтінг — читай в нашому матеріалі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.