Йогурт
Пробіотики (живі бактерії, які не є патогенними або токсичними для людського організму) особливо важливі в зимовий період, адже вони підтримують здоров'я мікрофлори кишечника, тим самим зміцнюючи імунітет стосовно хвороб. Найкраще для повсякденного раціону підійде натуральний йогурт без добавок: приготуйте його з закваски і снідайте цим продуктом кожен день, інформує Ukr.Media.
Квашена капуста
Класичний і найпростіший елемент української кухні може бути неймовірно корисним для здоров'я. Це один з найстаріших способів отримання пробіотиків в історії. Крім живих бактерій квашена капуста містить вітаміни С, В і К і при цьому багата натрієм, залізом і марганцем. Пам'ятайте, що продукт не повинен піддаватися пастеризації.
Сир
Високим вмістом пробіотиків можуть похвалитися далеко не всі сири. Найефективніші в цьому сенсі — гауда, чеддер і моцарела. Також багатий пробіотиками звичайний кисломолочний сир: спробуйте приготувати його самостійно або купіть у фермерів, щоб отримати максимум користі.
Місо
Недарма японці можуть похвалитися відмінним здоров'ям: паста місо багата живими бактеріями, а разом з нею і все розмаїття страв на її основі. Додавайте порцію місо-супу на обід пару раз на тиждень замість звичного європейського. Це дуже хороша альтернатива, адже місо багатий мінералами і мікроелементами на зразок марганцю і міді.
Темпе
Цей ферментований соєвий продукт можна купити в органічних магазинах. Темпе роблять з цілих бобів, додаючи до них закваску грибкової культури Rhizopus oligosporus. Сьогодні темпе часто використовують вегетаріанці як замінник м'яса з високим вмістом білка. Спробуйте додати його до поживного салату на вечерю.
Джерело: ukr.media