Печериці: яка користь і шкода для організму людини

Печериці володіють прекрасними смаковими характеристиками, корисними та поживними властивостями, тому в багатьох країнах вони культивуються в промислових масштабах. Найпоширеніші культивовані види – печериця двоспорова і двокільцева, інформує Ukr.Media.

Як виглядають печериці

Гриби печериці, виростаючи, досягають різних розмірів – від 3 до 25 см. Капелюшки печериць округлі, гладкі, покриті темнуватими лусочками. Колір гриба, як правило, молочно-білий; зрідка може варіюватися від білого до буро-коричневого. Ніжка розташована по центру, рівна і щільна, з яскраво вираженим кільцем посередині. М'якоть біла, щільна, на повітрі може темніти.

Хімічний склад

Хімічний склад печериць надзвичайно багатий і корисний. Вони складаються з білків, жирів, вуглеводів, води, зольних сполук, харчових волокон, моносахаридів, дисахаридів, ненасичених жирних кислот, вітамінів і мінеральних речовин. Користь печериць для людини в тому, що в їх м'якоті міститься більше 20 амінокислот, у тому числі всі незамінні види: валін, цистеїн, цистин, фенілаланін, триптофан, метіонін, треонін, лізин.

Печериці, хімічний склад яких обумовлює їх корисні властивості, можуть похвалитися вітамінами групи В (В2, В5, В9, В6), РР, бета-каротином, вітаміном С, Е, мінералами, серед яких кальцій, фосфор, хлор, натрій, калій, хром, цинк, йод, фтор, кобальт, рубідій. Чим корисні печериці для людини ще? З м'якоті деяких видів отримують антибіотики.

Чи можна їсти печериці сирими

Печериці – одні з небагатьох видів грибів, які можна вживати в їжу сирими. Свіжі печериці не можна зберігати тривалий час, в цьому випадку їх вживання може принести шкоду організму. При довгому зберіганні в грибах утворюється холін – небезпечне для організму речовина.

Як смачно приготувати шампіньйони

Свіжі і консервовані печериці використовуються кухарями всього світу – їх вживають в холодному і гарячому вигляді, роблять з них супи, салати і закуски, без них неможливо уявити собі піцу, лазанью, різотто, деякі види пасти.

Що можна приготувати з печериць? З них роблять начинку для пирогів, соуси, концентрати для супів, а також різноманітні приправи. Ці гриби – обов'язковий продукт вегетаріанського меню. Головна користь печериць для здоров'я людини в тому, що вони містять високоякісний білок, а так само всі інші необхідні людському організму речовини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *