Органічна їжа не корисніша за звичайну: дослідження – Здоровʼя 24

Вчені розповіли, що органічним продуктам завжди потрібно більше землі і енергії, щоб зробити такий же обсяг продукції, що і неорганічним. Які ще цікаві деталі приховуються під маркою “органіка” – читайте далі.

Виробники екопродукції агресивно просувають свої товари, протиставляючи “хорошу органічну їжу” проти поганої традиційної, проте вчені вважають це лише влучним маркетингом.

Читайте також: Шкода ГМО: чи справді генномодифіковані продукти можуть нас вбити

 

Органіка – це

Це
екопродукція сільського господарства та харчової промисловості, яка виготовляється згідно з затвердженими правилами.

Пестициди, синтетичні мінеральні добрива, регулятори росту та штучні харчові добавки повинні бути зведені до мінімуму.

Окрім того, для органічних продуктів
забороняється використання ГМО. 

Органіка проти промислової їжі: битва смаків 

Якщо запропонувати людині два помідори, вказавши на “натуральність” одного з них, очевидно, що людині смакуватиме екопродукт. Проте під час дегустації наосліп, учасники віддавали перевагу або звичайним продуктам, або не бачили різниці взагалі. 

Винятком є лише м’ясо. Респонденти або обирали органіку, або також не бачили різниці. Проте це складний продукт, якість та смак якого залежать від багатьох чинників: стану тварини, забою, розподілу жиру, методів транспортування, зберігання, ферментації та приготування.

Користь органічної продукції – міф? 

Впродовж 4 років незалежні вчені зі Стенфорда аналізували 237 наукових робіт і прийшли до висновку, що органічна їжа нічим не корисніша за звичайну. Проте вчені з Великобританії заявили про переваги та користь екопродукції, зробивши аналогічне дослідження:

  • Рослина, яка зростає без пестицидів та гербіцидів, виробляє антиоксиданти. Через цей фактор в органіці їх на 20-70% більше. 
  • В екопродукті значно менше антиоксидантів: від 10 до 100 разів. 

 

Антиоксиданти – це

Антиоксиданти – це речовини, що здатні сповільнити або взагалі припинити окиснення.

Вони потрібні організму для боротьби з вільними радикалами – клітинами, які запускають в організмі процес окислення, старіння та розвитку деяких захворювань.

Проте варто зазначити, що британське дослідження частково фінансувалося трастом Sheepdrove, який підтримує органічне землеробство. 

Читайте також: Як ГМО впливає на здоров’я людей

А як же хімікати?

Більшість людей сприймають слово “натуральний” як “безпечний”. Але це лише натуралістична помилка, в якій природні явища видаються сприятливими, а неприродні – негативними. 

Органічна продукція також часто використовує пестициди, проте в межах норми. Промислова продукція, вирощена на грядках, зазвичай також не відхиляється від меж норми, адже ніхто не буде навмисно труїти своїх покупців. 

Джерело: 24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *