Як зберігати сухофрукти в домашніх умовах, щоб не заводилися жучки

Як і будь-які продукти, сухофрукти мають свої правила і терміни зберігання. При їх дотриманні вони не втратять у якості та збережуть усі свої корисні властивості, інформує Ukr.Media.

Найсерйознішими ворогами будь-яких сухофруктів є тепло і вологість. Саме тому найкраще зберігати їх у сухому прохолодному місці. Оптимальна температура зберігання — не вище +10 С. За таких умов сухофрукти збережуть усю свою користь, а також не змінять смак і товарний вигляд.

Вибір посуду — важливий аспект у питанні зберігання сухофруктів. Після покупки розмістіть їх у скляних, керамічних або дерев'яних банках. Найекологічнішим варіантом стануть бавовняні, паперові або полотняні мішечки. Коробки та банки обирайте завжди з щільними кришками, щоб повітря в них не потрапляло. Мішки туго зав'язуйте мотузками. Якщо сухофрукти зберігаються в ящиках, стежте, щоб у них не було щілин і отворів, через які можуть проникнути паразити.

Буде правильно, якщо різні види сухофруктів зберігати окремо. Навіть якщо ви маєте намір використовувати їх як суміш для компоту, розмістіть їх по різних пакетах. Річ у тім, що у кожного сухого плода або ягоди є свій власний індекс вологості. Якщо ви станете зберігати разом сухі сухофрукти з вологими, перші будуть безнадійно зіпсовані. У тому разі, якщо ви хочете зберігати їх в одній банці або мішку, попередньо просушіть їх при кімнатній температурі, щоб підвести індекс вологості до одного рівня.

Сухофрукти добре зберігаються, якщо вони висушені до оптимальної вологості 17-24%. Якщо ви не впевнені в тому, що плоди ідеально досушені, додайте до них листочки сушеної м'яти, упакуйте в ганчірковий мішечок і підвісьте на зберігання в темному місці. Так можна буде не побоюватися цвілі та комах. Якщо ви тримаєте сухофрукти в кухонній шафі, поставте в неї сільничку зі звичайною сіллю — вона швидко вбере зайву вологу.

Час від часу сухофрукти необхідно перебирати. Якщо ви помітили жучків, обов'язково прожарте плоди на сонці або в духовці за температури 75 С. Сухофрукти також можна проморозити в морозильній камері за температури -15 С, однак після цього їх доведеться все одно знову висушувати.

Не робіть надто великих запасів сухофруктів, краще купуйте їх у міру необхідності. Інакше ви зберігатимете в шафі непридатні для вживання сухі ягоди і плоди, які рано чи пізно доведеться відправити у відро для сміття.

Якщо ви помили занадто багато сухофруктів, обов'язково просушіть їх при кімнатній температурі перед тим, як помістити на зберігання. Ідеальний варіант — просушити їх у духовій шафі. Це допоможе уникнути цвілі, яка може з'явитися вже через два-три дні на недосушених ягодах і плодах. Просушуйте сухофрукти за низького температурного режиму, наприклад, 70-80 С.

В обов'язковому порядку дотримуйтесь термінів зберігання. Ягоди і плоди, висушені природним способом, придбані на ринку, не варто зберігати більше року. Зверніть увагу, що необхідно періодично перевіряти їх, провітрювати, а також підсушувати в природному середовищі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *