Фактор, який прискорює старіння — Здоровʼя 24

Надмірна вага погіршує якість житті та підвищує ризики розвитку різних захворювань. Тепер дослідники заявили, що ожиріння буквально змушує організм старіти швидше.

Вчені з Канади довели що надмірна вага – це те саме, що й передчасне старіння. У старших людей зазвичай виникають проблеми з когнітивними та розумовими здібностями, підвищуються ризики раку, діабету та серцево-судинних захворювань. Примітно, що у людей із зайвою вагою ризики таких станів теж є, пише Study Finds.

Читайте також: Вчені назвали продукт, який зможе подолати ожиріння

Ожиріння = старіння

Відтак, вчені зробили висновки, що ожиріння слід визначити передчасним старінням. Для дослідження вчені проаналізували понад 200 робіт, у яких йшлося про те, як ожиріння впливає на організм людини.

Усі вони свідчили про те, що зайва вага прискорює процеси старіння. Це відбувається через скорочення тепломір – так званих «захисних ковпачків» хромосом.

 

Теломери – що це?

Теломери захищають кінець хромосоми від зношування або від злиття з сусідньою хромосомою. Отже, теломери – одноразові буфери на кінцях хромосом, які під час поділу клітини скорочуються; їх присутність захищає гени на хромосомі від зношування.

Люди, які мають надмірну вагу, мають значно коротші теломери ніж ті, хто має здорову вагу. До того, імунна система людей з ожирінням теж старіє та погіршується швидше, тобто вони мають вищі ризики захворіти навіть інфекційними захворюваннями, зокрема грипу та мати ускладнення перебігу хвороби.

Аби привести вагу в норму, слід скоригувати харчування/Фото:Unsplash

Як позбутися зайвої ваги

Надмірна вага визначається індексом маси тіла 25-29.5. Ожиріння має три ступені, і починається з ІМТ 30 та більше. ІМТ, менший за 18.5, є замалий.

Джерело: 24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *