7 міфів про космос, в які давно пора перестати вірити

Міфи про космос, які до сих пір популярні © depositphotos.com

12 квітня світ відзначає День авіації і космонавтики. Саме в цей день рівно 60 років тому Юрій Гагарін став першою людиною, яка відправилась у космос.

Але досі наш величезний Всесвіт так і не вивчен, з ним пов’язано безліч міфів, забобонів і дивних теорій. tochka.net зібрала найпопулярніші міфи про космос, в які цивілізована людина вже має перестати вірити.

 • Американці не були на Місяці, а фото зробили в Голлівуді

 • З 1969 по 1972 рік на Місяці побували 12 астронавтів NASA — ми знаємо це по фото і відео з місць подій. Також з тих пір місячний розвідувальний апарат опублікував нові фото з місць посадки.

  Проте, торія про те, що місячна місія була сфальсифікована, може звучати досить переконливо — особливо для прихильників конспірології. Чому на знімках не видно зірок? Чому прапор майорить, раз в космосі немає вітру? Чому видно сліди черевиків, але немає слідів модуля?

  Відповіді на питання простіше, ніж ти думаєш. Зірки не видно (до речі, улюблений аргумент плоскоземців) тому, що вони занадто тьмяні для короткої витримки фотоапарата. Прапор же був закріплений на флагштоку і горизонтальної телескопічною перекладині. У астронавтів не вийшло розсунути перекладину в повну довжину, і на полотні залишилася брижі. Саме через згасаючі коливання створилася ілюзія, що прапор розвівається на повітрі.

  Ну а місячні модулі, хоч і важчі за астронавтів, в деяких місцях не залишили видимих ​​слідів тому, що їх маса розподілена більш рівномірно.

  Астронавт Базз Олдрін, пілот місячного модуля під час першої місії Аполлона-11 по посадці на місяць 20 липня 1969 р © gettyimages.com

 • Астронавти бачили інопланетян і приховують це

 • Дуже важливий для уфологів міф, який підтримує їх теорії. Колись ходили чутки про те, що НЛО спостерігали екіпажі кораблів «Джеміні», «Аполлон», станції «Салют-6».

  Але немає жодного свідчення космонавтів або астронавтів, де вони б визнавалися, що спостерігали інопланетян. Навпаки — вони завжди підтримували гіпотези земного походження НЛО. При цьому будь-які матеріали, які пов’язані з гіпотезами уфологів, на перевірку виявлялися їх власної фальсифікацією. Навіть якщо дивні об’єкти і з’являлися на фото або в звітах космонавтів, в результаті їх пізнавали як уламки ракети або елементи сходинок на орбіті.

  Якщо подумати логічно — існуй інопланетяни в ближньому космосі, то їх діяльність уже давно була б виявлена ​​засобами моніторингу.

  На жаль (чи на щастя) підтвердити існування інопланетного розуму поки не вдалося © depositphotos.com

 • Чорна діра затягує все, що потрапляє в поле досяжності

 • Через новинні агенції і кінофільми ми представляємо чорну діру як величезну космічну воронку, яка засмоктує в себе все навколо.

  По правді кажучи, чорні діри — це згусток маси, який створює величезне гравітаційне поле. Там, де їх гравітаційне поле найсильніше, навіть світло (найшвидша штука у Всесвіті) не може вислизнути. Тому астрономам було складно вивчати чорні діри — адже більша частина нашого розуміння Всесвіту заснована на вимірі світла.

  Що ми дійсно знаємо сьогодні? Величезні маси чорних дір (а вони в десятки і мільйони разів більші за масу Сонця) сильно викривляють простір і час. Тому на ілюстраціях їх зображують як глибокі космічні воронки. Але у діри гравітаційне тяжіння таке ж, як і у будь-якого іншого об’єкта. Якби ми замінили Сонце чорною дірою з такою ж масою, то Земля і інші планети саме так оберталися по орбіті без небезпеки бути втягнутими всередину.

  Знімок National Science Foundation на телескоп Event Horizon в 2019 році. Чорна діра в центрі галактики М87 окреслена випромінюванням гарячого газу, закрученого під дією сильної гравітації © gettyimages.com

 • Земля — ​​плоска

 • Так, це не жарти. Це дійсно один з найпопулярніших міфів. У плоскоземщіків є своє Суспільство плоскої Землі, які затверджує, що Земля — це ​​диск, який рухається вгору. Саме тому предмети не відлітають, а не через якусь там гравітацію. Шанувальники теорії також вважають, що космосу немає, а NASA — це велика всесвітня змова, що приховує від нас правду. При цьому Південного полюса не існує, а те, що нам здається Антарктикою — крижана стіна, що оперізує світ.

  Сперечатися з плоскоземельщіками практично нереально — так сильна їх віра у власні аргументи. Деякі готові навіть заради них померти. У лютому 2020 року прихильник ідеї плоскої Землі Майкл Хьюз, відомий як «Божевільний Майк», розбився на саморобній ракеті, піднявшись на висоту 1,5 км. Він мав намір здійснити політ у космос і зробити звідти знімок плоскої Землі.

  Горизонт? Гравітація? Ні, не чули © depositphotos.com

 • Пролетіти через пояс астероїдів неймовірно складно

 • Щоб пройти від Марса до Юпітера і далі, потрібно подолати область космосу з поясом астероїдів — там знаходиться багато каменів і космічного сміття. Це звучить небезпечно і підкріплюється сценами з фільмів. Пам’ятаєш, як у «Імперія завдає удару у відповідь» Хан Соло спритно проводить корабель через гострі літаючі валуни?

  Насправді NASA відправила безліч місій для вивчення зовнішньої частини Сонячної системи і жодному кораблю ще не знадобилися супергеройськиі навички. Незважаючи на безліч каменів в поясі астероїдів, вони неймовірно далекі один від одного — на сотні тисяч кілометрів.

  Пролетіти через астероїди? Легко! © depositphotos.com

 • Велика Китайська стіна видна з космосу

 • Міф говорить про те, що Велика Китайська стіна — єдиний створений людиною об’єкт, який можна побачити з космосу. Шкодуємо, що розвінчаємо цей домисел.

  Навіть з низької навколоземної орбіти (близько 160 км) стіна не видна неозброєним оком. Вона занадто тонка, а кольори не виділяються на тлі пейзажу. З МКС її можна побачити за допомогою камери, але за ідеальних умов. Офіційно NASA підтвердило, що Стіну видно з орбіти не більше, ніж інші штучні споруди.

  У 2001 році Ніл Армстронг заявив щодо свого перебування на борту Аполлон-11: «Я не вірю, принаймні, що стосується моїх власних очей, що є якийсь штучний об’єкт, який я міг би побачити. І я не знаю нікого, хто зізнався б мені, що бачив Велику Китайську стіну з земної орбіти … Я питав різних людей, особливо чоловіків, які багато разів пролітали над Китаєм в денний час, і ніхто з них її не бачив».

  Китайсько-американському астронавту Лерой Чіао вдалося зняти невелику ділянку стіни з 180-мм об’єктивом © NASA

 • Існує планета-вбивця, відома як «Нібіру»

 • Нібіру вперше згадав в книзі «Дванадцята планета» Захарій Ситчин. Він перевів давній шумерський клинопис і заявив, що цей текст — доказ існування якоїсь планети за Нептуном. Вона називається Нібіру і обертається навколо Сонця кожні 3600 років.

  Через роки самопроголошена ясновидиця Ненсі Лідер стверджувала, що спілкувалася з інопланетянами. І вони їй сказали — Нібіру зіткнеться із Землею в 2003 році. Коли цього не сталося, дата була перенесена на 2012 рік (і, звичайно, була пов’язана з пророкуваннями кінця світу за календарем майя).

  Щоб розвінчати цей міф, досить сказати, що жоден астроном — ні професіонал, ні любитель — ніколи не знаходив планету на курсі зіткнення з Землею.

  Однак в 2015 році Костянтин Батигін і Майк Браун з Каліфорнійського технологічного інституту знайшли математичні докази того, що глибоко в Сонячній системі може існувати «Планета Х». Імовірно вона розміром з Плутон і обертається навколо Сонця по сильно витягнутій орбіті. Щоб зробити повний оборот, їй може знадобитися від 10 до 20 тисяч земних років. Однак існування цього далекого світу на даний момент тільки теоретичне, і ніяких прямих спостережень за об’єктом на прізвисько «Планета 9» не проводилося.

  Поки існування «Дев’ятої планети» документально не підтверджено, лише теоретично © depositphotos.com

  Ще ми писали про те, що Том Круз полетить у космос у 2021 році.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *