Екологічна косметика © прес-служба
Сьогодні все більше брендів переходять на “зелену сторону” і беруть курс на екологічність. Адже нарешті й в Україні почали сортувати сміття, ходити з мішечками для покупок і купувати більш усвідомлено. Нехай не так масштабно, як у Європі, і нехай це данина трендам, але справа просувається, що не може не радувати.
Давай розберемося в плюсах, які дає світу використання екологічної косметики, і чому те, що добре для тебе — добре для планети.
Чому екологічна косметика — це важливо
Прагнення екологічності — це перш за все про натуральні інгредієнти. Неможливо позиціонувати бренд або колекцію як “еко” і не приділяти особливу увагу складу її продуктів. Основні джерела натуральної косметики — натуральні олії, гідролати, віск, рослинні жири, мінеральні пігменти, вітаміни, соки рослин, гліцерин та ін.
Усе це активні інгредієнти, які при правильному поєднанні просто незамінні. Наприклад, олія жожоба допомагає розгладжувати зморшки і бореться із сухістю шкіри: вона містить амінокислоту, яка за структурою нагадує білок колаген, що забезпечує шкірі пружність, еластичність. Тому така олія навіть у декоративній косметиці може принести багато користі.
Однак практично жодна косметика (особливо декоративна) не може собі дозволити перейти на 100% натуральний склад — синтетичні інгредієнти необхідні для отримання потрібних відтінків і підтримки стабільності продукту.
А ось чого виробники намагаються позбутися в формулах, так це мінеральних олій, парабенів, силіконів, сполук ПЕГ, тальку, ГМО, мікропластичних кульок. Їхній вплив на шкіру не тільки суперечливий, але й завдає шкоди екології.
Нафтопродукти, які використовують для виробництва вазеліну, парафіну або мінеральної олії, здатні накопичуватися в ґрунті. Те ж саме стосується парабенів. Блискітки у складі кремів і лаків для волосся також не саморозкладаються — їх знаходять у шлунках риб. Мікропластик у скрабах і дезодорантах шкідливий для природи – його виробництво вже заборонили в США та інших розвинених країнах.
Саме поняття екологічності включає і поняття етичної косметики, відмову від тестування на тваринах.
Але не вся екологічна косметика етична, і не вся етична – екологічна. Тобто якщо ти бачиш кролика на баночці, який є символом етичного виробництва, це не означає, що в неї екоупаковка і в складі відсутні неоднозначні інгредієнти.
Біорозкладані формули — це те, чого виробники прагнуть зараз. Косметика завдає менше шкоди природі, якщо її тару можна переробити або замінити рефілами. Утилізувати можна скло, алюміній, папір, а також деякі види пластику. Біорозкладна пластмаса, на відміну від звичайної, руйнується грибками і бактеріями.
Так, ціна іноді вища. Але ти знаєш, за що платиш. Вартість косметики, виготовленої з дешевих продуктів нафтопереробки, часто завищена. А у випадку з натуральною ми отримуємо якісний продукт. Органічні інгредієнти завжди дорожчі, тому що витрати на виробництво і сертифікацію набагато вищі.
Нова колекція Green Couture бренду ARTDECO © прес-служба
Екологічна раціональність по-німецьки
До свого 35-річчя косметичний бренд ARTDECO вирішив сфокусуватися на ключовій темі, яка завжди була частиною його ДНК. Це екологічна раціональність. І випустив колекцію Green Couture, що продемонструвала реакцію компанії на зміни в сучасному світі.
Центральний елемент колекції — новаторська система багаторазового використання упаковки. Хоча для компанії вона не нова – ще з моменту заснування в 1985 році вона випускала тіні для повік, які можна було комбінувати в різних відтінках у спеціальних футлярах з магнітами. Відтоді з’явилися рум’яна, камуфляжні продукти, пудри з системою багаторазового використання. Можна просто замінити косметику замість того, щоб її викидати!
Як і раніше, косметика не тестується на тваринах і до того ж містить максимальну кількість натуральних інгредієнтів (до 90%).
Ще один пункт у портфоліо сталого розвитку ARTDECO – це використання відновлюваних джерел енергії та власне виробництво. Головний офіс сімейного підприємства в Карлсфельді (Баварія) – важливий регіональний роботодавець, який робить внесок в економічний, екологічний та соціальний сектори.
Кредо нової колекції Green Couture: “Добре для тебе. Добре для планети”. Щоб стати ще більш відповідальними в галузі екологічної раціональності, компанія запросила експерта Аню Гроте, доктора медичних наук, професорку з управління сталим розвитком із 30-річним досвідом роботи в сфері бізнесу і науки. Вона надає консультації і підтримує компанію ARTDECO в прокладанні шляху до більш свідомого майбутнього.
Нова коллекція Green Couture бренду ARTDECO © прес-служба
Колекція Green Couture ARTDECO
А тепер — до найцікавішого. Що ж входить до нової колекції бренду ARTDECO, який стає ще більш екологічним?
- Пом’якшуючі олівці для очей
Ніжні, але дуже інтенсивні олівці для очей – це 85% збагачених інгредієнтів натурального походження і резервуар із деревини невичерпних лісових господарств. Олії ши, жожоба та африканської марули не подразнюють навіть найніжнішу шкіру.
А кольори просто чарівні: класичні чорний, темно-сірий, темно-коричневий і три природних відтінки: глибокий синій, оливково-зелений і червоно-коричневий.
Пом’якшуючі олівці для очей © прес-служба
- Нейчерал кремові помади та пом’якшуючі олівці для губ
Ідеальне поєднання продуктів! Не потрібно думати, як підібрати олівець до помади. У помад інноваційна упаковка, що складається на 40% із порошку рисового лушпиння, шовковиста текстура. Продукти містять 80% натуральних інгредієнтів. Тому губи будуть не тільки гарними, але й доглянутими.
Олівці – найкращі напарники помад – теж не відстають. У них екологічна упаковка, олії у складі й універсальні відтінки.
Нейчерал кремові помади та пом’якшуючі олівці для губ © прес-служба
- Нейчерал бронзатор для шкіри обличчя
Засмага без сонця – це мрія. І її нам дарує бронзатор із колекції Green Couture. Його мерехтливі частинки м’яко відбивають світло, надаючи шкірі вау-сяйво, роблячи її свіжою і доглянутою.
Як і у помад, екоупаковка з рисового лушпиння, а склад – не менше ніж на 90% натуральний.
Нейчерал бронзатор для шкіри обличчя © прес-служба
- Шовкові рум’яна
Також чудовий продукт, який прожене тьмяний колір обличчя й освіжить зовнішній вигляд. Шовковисті, м’які й на 90% натуральні рум’яна з мінералами не тільки гарно виглядають, але і доглядають за шкірою. Добре нашаровуються, тому інтенсивність кольору можна варіювати.
Шовкові рум’яна © прес-служба
- Універсальний пензлик для пудрових текстур
Куди без екологічного і практичного пензлика в цій добірці? Його можна використовувати для нанесення пудри, рум’ян, хайлайтера, контуру. Добре розтушовує і не залишає смуг. Упаковка з біорозкладної натуральної сировини — ще один великий плюс на користь продукту.
Універсальний пензлик для пудрових текстур © прес-служба
Якщо ти замислюєшся про те, щоб піти “екошляхом”, будь готовою до того, що це завжди відповідальний вибір. Так, необхідно читати етикетки, гуглити інгредієнти і розбиратися в маркуваннях. Але нам здається, що зрештою всі ми прийдемо до того, щоб більше думати про своє здоров’я і безпеку для екології. Адже тепер можливо об’єднати два важливі чинники – те, що добре для тебе, може бути добрим для планети.
Артдеко. Грін Кутюр. На правах реклами. Парфумерно-косметична продукція. ТОВ “Егзагон”. Тел. (044) 33-77-000, www.hexagone.ua.
Нещодавно ми писали про те, що роблять антиоксиданти в косметиці.
Джерело: lady.tochka.net