Забудьте про надзвичайні суперпродукти, адже саме ці фрукти є справжніми поживними станціями, які містять найважливіші елементи для будь-якої здорової дієти, інформує UkrMedia.
Персики і нектарини: Джерело калію
Всі знають, що банани можуть похвалитися великою кількістю калію, але два маленьких персика або нектарини мають більше необхідного мінералу, ніж один середній банан. Калій підвищує здоров'я нервів і м'язів, що робить ці фрукти одними із самих корисних плодів. Шкірка, зокрема, багата на антиоксиданти та нерозчинну клітковину. І для тих, хто слідкує за власною вагою, персики – це здоровий спосіб додати солодкий смак до будь-якої дієти. Випікайте, обсмажуйте їх або робіть з них сік, щоб приготувати пироги, тістечка та інші різноманітні десерти.
Ананас: Потужний протизапальний засіб
Засмажений, заморожений, сушений або свіжий, цей солодкий та пишний тропічний фрукт переповнений бромом. Бром, це протизапальний фермент, який, як показують дослідження, знижує ризик серцевих нападів та виникнення інсультів, а також підвищує фертильність.
Виноград: Корисний для серця
Як один із найстаріших і найбагатших на корисні речовини фруктів у світі, виноград, як доведено, запобігає захворюванню серця та підвищенню рівня холестерину, завдяки високим рівням антиоксидантів кверцетину та ресвератролу. Кожна маленька ягідка також є чудовим джерелом калію та заліза, що запобігає м'язовим судомам та анемії. Вживайте фіолетовий або червоний сорти, оскільки вони містять найвищу концентрацію здорових сполук.
Ківі: Переповнений вітамінами
Під її непримітною шкіркою ховається солодкий фрукт, переповнений вітамінами С і Е, обидва з яких є сильними антиоксидантами, що захищають від раку та сприяють здоров'ю очей. Ківі також має низьку кількість калорій та високий вміст клітковини, що робить його ідеальними для зниження ваги. Оскільки ківі може стояти до чотирьох тижнів, коли він зберігається в холодильнику, то цей фрукт є чудовою закускою, якою можна користуватись цілий рік.
Манго: Підвищує імунітет
Манго стають дедалі популярнішою рекомендацією дієтологів завдяки їх винятково високому рівню бета-каротину, який організм перетворює на вітамін А, що сприяє зростанню кісток і зміцненню імунної системи. Тим більше, що ці екзотичні ліки містять понад 50 відсотків щоденної норми вітаміну С – це значно більше, ніж апельсини.
Яблука: Корисні для серця та мозку
Одне середнє яблуко має низький вміст калорій (лише 80!), проте має високий рівень кератцину, потужного антиоксиданту, який запобігає дегенерації клітин головного мозку, котра може призвести до хвороби Альцгеймера. За даними одного дослідження, дорослі, які їдять яблука, менш схильні до розвитку високого кров'яного тиску. Яблуко також може понизити рівень холестерину і запобігати раку товстої кишки, а також сприяє здоровим зубам і зниженню ваги. Не забувайте їсти шкіру теж, оскільки вона особливо багата корисними сполуками, такими як флавоноїди, що знижують ризик виникнення серцевих захворювань.
Гранати: Величезна кількість антиоксидантів
Гранатовий сік має в 2-3 рази більше антиоксидантних властивостей, ніж червоне вино чи зелений чай, а також він є прекрасним джерелом калію, який підтримує енергію та контролює високий кров'яний тиск. Дослідження показують, що вживання ¼ склянки гранатового соку щодня може покращити здоров'я серцево-судинної системи, знизити рівень холестерину та допомогти при ерекційній дисфункції. Проте поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж регулярно вживати певні обсяги гранатового соку, оскільки він може іноді негативно взаємодіяти з ліками, котрі ви приймаєте.
Грейфрут: Високий вміст вітаміну С
Хоча апельсини є прекрасним джерелом вітаміну С, грейпфрути містять ще більшу його кількість. Лише половина грейпфрута містить майже 50 відсотків щоденної норми вітаміну С, а також високий вміст клітковини, калію та вітаміну А. Дослідження показали, що грейпфрут може полегшити симптоми артриту та відновити пошкоджену або жирну шкіру та волосся. Це не дивно, що цей смачний фрукт вже є не просто сніданком, а й корисним додатком до вашого раціону.
Банани: Корисний перекус
Банан є ідеальною закускою, яка вже загорнута і, на додаток, наповнена калієм та клітковиною, що сприяє отриманню організмом довготривалої енергії та тримає вас у формі протягом усього дня. А оскільки він не містить жиру або солі, то банан – це набагато більш здоровий варіант закуски, ніж батончик граноли або пакетик кренделів. Хочете зробити так, щоб банани зберігались довше? Ось трюк: зберігайте їх у холодильнику, коли вони дозріли. Хоча шкірка може бути коричневою, плоди під ним залишаться смачними ще протягом трьох-п'яти днів.
Чорниця: Сила проти старіння
Чорниця вже давно вважається однією з найулюбленіших "суперпродуктів", адже ці солодкі смаколики крихітні, проте могутні, оскільки наповнені антиоксидантами та вітаміном С, які допомагають боротись з хворобами. Також у чорниці міститься антоціанін – пігмент, що проявляє себе, як посилювач здібностей мозку. Одне дослідження показало, що люди, які їдять найбільшу кількість цього фрукта, менш схильні до розвитку вікової макулярної дегенерації – головної причини сліпоти у літніх людей.
Джерело: ukr.media