Робота в Польщі для українців: поширені вакансії, сезонні роботи, умови праці

Тисячі українських робітників хочуть працевлаштуватись в Польщі. Ця країна знаходиться близько до України, а оплата праці значно вище. Яка є робота за кордоном в Польщі для українців? Що пропонують під час працевлаштування польські роботодавці?

Найбільш поширені професії для українців в Польщі

Робота в Польщі для українців: поширені вакансії, сезонні роботи, умови праці
Робота в Польщі для українців: поширені вакансії, сезонні роботи, умови праці

Останніми роками поляки віддають перевагу працевлаштуванню в інших європейських країнах – Німеччині, Франції, Данії, Нідерландах. Виходячи з чого, робота в Польщі є як для висококваліфікованих фахівців – програмістів, лікарів різних профілів, інженерів, архітекторів, так і представників робочих професій – електриків, будівельників, швачок, автослюсарів.

Висококваліфікованим працівникам необхідно виконати певні умови для працевлаштування:

  • Наявність диплому про здобуття вищої освіти;
  • Наявність досвіду роботи за фахом;
  • Отримання польських сертифікатів та ліцензій – складання іспиту зі знання польської мови, та підтвердження диплому.

Термінова робота в Польщі є для представників робочих професій або робіт, які не вимагають досвіду чи спеціальності. До таких відносяться фасувальник, прибиральник, вантажник, сортувальник, оператор виробничої лінії та інші.

Сезонна робота в Польщі

Влаштуватись на роботу з весни до осінніх місяців – непоганий варіант для заробітку. Працевлаштуватись можуть жінки, чоловіки, студенти та сімейні пари. Робота в Польщі без досвіду або за професією на декілька місяців є у наступних галузях:

  • Будівництво – об’єкти можуть бути різні: приватні будинки, офісні будівлі, супермаркети;
  • Сільське господарство – праця на фермах або полях;
  • Лісопереробна промисловість;
  • Готельно-ресторанна справа – в літні місяці більший наплив туристів, а тому необхідно більше робітників;
  • Клінінгові компанії зазвичай пропонують роботу на сезон жінкам.

Робота за кордоном для студентів можлива на не повний робочий день, адже працювати можна тільки у вільний від занять час. Польща не є виключенням, тому студентам підходить будь-яка робота, де є гнучкий графік, а також можливість отримати робочий стаж. Влаштуватись можна аніматором в торговому центрі, помічником на кухню ресторану, займатись доставкою страв.

Умови праці, які пропонують польські роботодавці

Легальна робота в Польщі без посередників передбачає сплату за свого українського робітника податку роботодавцем. Це означає, що громадянин України має страховку, легально перебуває на території Польщі, має право на медичну допомогу. За виконання робочого плану працівникам платять премію.

Також, більшість роботодавців пропонують проживання у гуртожитках (по 3-4 людини в кімнаті) та трансфер до місця роботи та назад, надають робочий одяг та взуття. В деяких випадках, польські компанії забезпечують своїх працівників гарячим обідом.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *