Звідки на тілі беруться розтяжки, та що з ними робити

Розтяжки — одна з найбільш прикрих неприємностей для жінок хоча б тому, що позбутися від них повністю — завдання майже нездійсненне. Бувають вони і в чоловіків, але сильна половина людства з цього приводу особливо не переживає. Та й утворюються стриї (наукова назва розтяжок) у чоловіків набагато рідше, інформує Ukr.Media.

Розтяжки — це наслідки сильного розтягування шкіри. Як відомо, шкіра складається з трьох основних шарів: епідермісу (зовнішній шар), дерми (середній) і підшкірний (найглибший). Коли розтягнення шкіри буває дуже сильним, відбуваються розриви в середньому шарі. Вони-то і проступають потім на поверхні у вигляді червоних і фіолетових рубців, які з часом, затягуючись шрамами, стають білими.

Основною причиною стрий у жінок є вагітність. Вони виникають у 90% випадків. Крім цього, на появу розтяжок впливають підліткові зміни в організмі (коли при статевому дозріванні виникає стрибок росту), непомірні фізичні навантаження (частіше у спортсменів), заняття бодібілдінгом, прийом стероїдів, різке схуднення — або, навпаки, стрімкий набір ваги, збільшення хірургічним шляхом будь-якої частини тіла, гормональні порушення, дуже тонка шкіра, спадкова схильність.

Щоб проблем із розтяжками було якомога менше, необхідно заздалегідь готуватися до їх появи і, наскільки це можливо, мінімізувати їх появу. Наприклад, найбільше розтяжок з'являється у тих вагітних жінок, які ігнорували навіть елементарні заняття фізкультурою і спортом. Їх шкіра ніколи не відчувала навантажень подібного роду, тому вона і рветься найбільше. Як тільки це відбувається, жінки, відчуваючи неприємні відчуття у вигляді свербіння і лущення шкіри, починають втирати в живіт різні пом'якшувальні креми та мазі.

"Робити цього у жодному разі не можна", — говорить Мелісса Швайгер, співавтор журналу для мам і немовлят.

За її словами, чим більше стрий на тілі майбутньої мами, тим більше хімікатів проникає через них в організм, завдаючи непоправної шкоди дитині. Замість різних препаратів Меліса Швайгер рекомендує використовувати м'які мочалки. Більше в період вагітності та годування для боротьби з наслідками розтяжок нічого робити не можна.

А ось опісля — перед вами величезний вибір засобів боротьби зі стриями. Лікар загальної практики з США Каролін Пал каже, що до неї дуже часто звертаються жінки з подібною проблемою. На думку доктора, кращий засіб — це креми, масла або спеціальні лосьйони. Вони не позбавлять вас повністю від розтяжок, але приблизно через шість місяців рубці перетворяться в тонкі смуги, які будуть менш помітні.

Ще один спосіб мінімізувати наслідки розтяжок — це фізичні вправи з упором на ті частини тіла, де найбільше видно рубці. При наполегливості і завзятості через деякий час можна досягти непоганих результатів.

Заняття спортом з раннього віку позбавляють згодом від розтяжок більшість підлітків. Американське видання для педіатрів Journal of Pediatrics опублікувало дані клінічних досліджень, згідно з якими кольорові стриї з'являються у дітей у віці від десяти до шістнадцяти років. У дівчаток вони проступають в основному на грудях і стегнах, у юнаків — на спині і плечах. Ті підлітки, у яких стриї — це спадковість, жодним чином уникнути їх появи не могли.

Доктор медичних наук, сертифікований дерматолог з Нью-Джерсі, Гленн Коланскі, радить боротися з розтяжками за допомогою відлущуючих кремів і мазей, також здатних мінімізувати наслідки розривів шкіри. Не варто, за його словами, забувати і про більш сучасні методики боротьби зі стриями, у кожного з яких є свої мінуси. Наприклад, при пілінгу застосовуються агресивні хімічні речовини. При мікродермабразії кілька шарів епідермісу знімається за допомогою окису алюмінію. Найбільш прийнятним і не настільки шкідливим по впливу вважається лазер, за допомогою якого відбувається шліфування не лише верхнього, але і більш глибоких шарів шкіри. Однак, слід розуміти, що це вже пластична операція з заміною пошкоджених шарів шкіри, яка робиться під наркозом.

Останнім часом на розтяжки стали дивитися під іншим кутом зору. Від них не позбавляються, а або вміло маскують, або взагалі роблять "родзинкою" на тілі. Наприклад, Родольфо Торрес, тату-майстер із Бразилії, забиває білі смуги під колір шкіри. Він так набив руку в цій справі, що результат перевершує виправлення, зроблені в фотошопі.

А ось іспанська художниця Сінта Торт Картро, навпаки, розмальовує ділянки тіла зі стриями так, що вони органічно вписуються в малюнок, і жінки не лише не соромляться розтяжок, але і готові з гордістю демонструвати їх.

Ще далі пішла пакистанська художниця Сара Шакіл. Вона робить білі рубці блискучими, після чого стегна жінок переливаються золотом. Кажуть, що виглядає дуже ефектно.

До речі, багато творців брендового одягу в останні час теж внесли свою лепту в боротьбу з наслідками розтяжок. У рекламних кампаніях у якості моделей почали використовувати дівчат, чиє тіло далеке від прийнятих норм досконалості. Розтяжки на тілі в таких рекламних постах не лише не маскуються, а навпаки, подаються як нормальність і навіть особливий шарм.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *