Нове дослідження показало, що співвідношення нікотинових метаболітів — біомаркерів, що показують, як швидко організм засвоює нікотин — у тих, хто часто п'є спиртні напої, зменшується зі скороченням споживання алкоголю.
Попередні дослідження показали, що люди з більш високим рівнем метаболізму нікотину, ймовірно, будуть палити більше звичайного. У свою чергу, уповільнення швидкості метаболізму нікотину за рахунок зниження вживання алкоголю може дати курцеві перевагу при спробах позбутися згубної звички, що, як відомо, не завжди легко дається. Результати дослідження опубліковані в журналі Nicotine & Tobacco Research, інформує Ukr.Media.
«Рішення кинути палити вимагає великої концентрації волі і часто декількох спроб. Наше дослідження показує, що вживання алкоголю впливає на метаболізм нікотину і що залежність від сигарет і алкоголю краще всього лікувати разом», – впевнена співробітниця Університету штату Орегон і провідний автор дослідження Сара Дермоді (Sarah Dermody).
Попередні дослідження показали, що пристрасть до сигарет особливо поширена у питущих людей, а любов до алкоголю, у свою чергу, вважається загальновизнаним фактором ризику куріння. Дермоді і її колеги в своїй роботі хотіли краще зрозуміти зв'язок між ними. Вони вивчили співвідношення метаболітів нікотину, індексу метаболізму нікотину в групі з 22 щодня курців, які протягом кількох тижнів шукали лікування розладів, пов'язаних з вживанням алкоголю.
Експерти виявили, що в міру того, як чоловіки у випробуваної групи скорочували споживання алкоголю – в середньому з 29 напоїв на тиждень до семи, – їх рівень метаболізму нікотину також знижувався. У ході дослідження вчені з'ясували, що співвідношення метаболітів нікотину може бути не таким стабільним показником, як припускали раніше. Однак, за їх словами, з клінічної точки зору це позитивний момент: якщо хтось захоче кинути курити, то дослідники зможуть допомогти їм у цьому, скоротивши споживання алкоголю.
Разом з тим жінки під час спостережень не продемонстрували помітного зниження рівня нікотинового метаболізму, однак, на думку дослідників, це пов'язано з тим, що учасниці дослідження під час експерименту не знизили споживання алкоголю. Рівень споживання алкогольних напоїв серед жінок починався з низького рівня і залишався таким. На думку Дермоді, в більш широкому дослідженні різниці між чоловіками і жінками не буде.
Наступним кроком учених стане залучення до дослідження курящих людей, які страждають від сильної алкогольної залежності. У майбутньому вчені також вивчать вплив куріння, намагаючись повторити результати в більшій вибірці людей. За словами фахівців, їхня робота демонструє цінність спільного вирішення проблем куріння і алкоголізму, а питання лише в тому, який саме спосіб буде ефективніший.
Джерело: ukr.media