Здоров’я ротової порожнини: продукти, які небезпечні для ваших зубів

Красива посмішка і сильні, здорові зуби завжди були показником загального здоров’я, але мало хто знає, як домогтися потрібного ефекту.

Продукти, які негативно впливають на здоров’я зубів

Бобові: ризик розвитку гранульоми

Квасоля – це останній продукт, про який ти згадаєш, якщо тебе попросять назвати шкідливу для зубів їжу. Однак справа в тому, що звичайна квасоля містить білок під назвою «фітогемаглютинін». У нього є цікава особливість – він провокує проліферацію клітин, процес новоутворення клітин і внутрішньоклітинних структур. Це призводить до розростання тканин шляхом інтенсивного поділу. У чому ж небезпека? При наявності каріозних зубів у порожнині рота вживання бобових може призвести до появи вогнища запалення на корені зуба. Через глибоку каріозну порожнину фітогемаглютинін проникає в кореневу систему, а звідти – в білякореневу зону. Там цей білок сприяє формуванню гранульоми – невеликого округлого утворення, яке характеризується тривалим і безсимптомним перебігом.

Але, справедливості заради, треба сказати, що такий феномен спостерігається не у всіх людей. Для цього потрібні певні індивідуальні передумови, тому не поспішай викидати всю квасолю, якщо у тебе міцні здорові зуби. А от якщо ти володар «проблемних» зубів, то краще не ризикувати і спочатку потурбуватися про їх лікування, а потім вже насолоджуватися стравами з бобових.

Лід: небезпечна твердість плюс відсутність гігієни

Напої з льодом – відмінний варіант для спекотного півдня, і для коктейльної вечірки. Але саме в льоду і таїться небезпека! По-перше, лід володіє твердою структурою. Багато людей під час вживання коктейлів та інших напоїв люблять погризти лід, і якщо ти з числа таких любителів холодного, то май на увазі: через це зуб може отримати травму! В деяких, особливо нещасливих випадках вона здатна призвести до необхідності його видалення.

А ось пункт «по-друге» куди неприємніше. При обстеженні льоду для напоїв з мереж фаст-фуду експерти виявили в більш ніж половині зразків зміст фекальних бактерій (коліформи). Як фекальні бактерії потрапляють в лід? Дуже просто: брудні руки працівників харчового блоку, в якому перебуває сам лід і обладнання для виробництва холодних коктейлів. Тому будь обережна: пий коктейлі з льодом вдома, роби лід для них сама, дотримуючи правила гігієни, і не гризи холодні кубики.

М’ясні продукти: шкода волокон

Їсиш смачну відбивну, а в результаті мучишся через її волокна, що застрягли між зубами? Це зовсім не так безневинно: волокна м’ясних продуктів, що залишилися в проміжках між зубами і каріозних порожнинах, швидко розкладаються і можуть провокувати появу неприємного запаху з рота, при цьому виступаючи в якості справжнього бенкету для мікробів! Наслідки плачевні і для зубів, і для ясен. А тому не годуй мікроби: після прийому їжі виділи трохи часу для гігієни, а не чекай вечірнього чищення зубів перед сном. Оптимальний варіант – дорожній набір для догляду за зубами, який можна придбати або замовити в аптеках або онлайн-магазинах.

Пакетований чай: бійся барвників і фторидів

Мало того, що пакетований чай сильно поступається за смаком листовому, оскільки найчастіше пакетики містять дешеві сорти чаю, так ще й виробник іноді додає в них барвники. Вони підвищують кислотність напою, що призводить до зміни мінерального складу емалі зубів. Практично такий же ефект роблять кислі напої. До того ж в пакетованому чаї занадто високий вміст фторидів, яке негативно впливають на стан зубів і кісток організму.

Особливої згадки гідний зелений чай – а ти напевно думала, що саме він виключно корисний! Але при надмірному вживанні зеленого чаю порушуються функції печінки і всмоктування заліза: велика кількість дубильних речовин (таніну) впливає на засвоюваність заліза з білкових продуктів. Цей напій також має високу кислотність, небезпечну для емалі.

Напої без цукру та вина: у чому підступ?

Вони зовсім не такі безпечні, як запевняє нас реклама! В них міститься високий відсоток кислот (лимонної і фосфорної), які впливають на емаль зубів, вимиваючи з них кальцій, фтор, калій, магній і інші потрібні речовини. Процес вимивання мінеральних компонентів з емалі називається демінералізацією. Цей же ефект надає на зуби вживання вина, щоправда, алкоголь збільшує швидкість несприятливого впливу в кілька разів. Вино містить цілий набір кислот (винні, молочні, малеїнова і лимонна). Ось чому до вина рекомендується подавати сири: вони хоча б мінімально нейтралізують атаку кислот. Словом, французькі гурмани знали, що робили, коли складали довгі переліки сирів, які належало подавати до того чи іншого вина.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *