Застуда і грип – чим відрізняються перші симптоми захворювання?

Лікування грипу та лікування застуди – це різні речі, і заходи в тому і іншому випадку приймаються різні.

Щоб придушити хворобу на самому початку, при перших ознаках нездужання ми одразу починаємо лікування сильнодіючими препаратами та антибіотиками. В результаті організм піддається серйозному лікарському стресу, і перебіг хвороби лише ускладнюється.. Беручи грип за застуду, можна долікуватися до серйозних ускладнень – бронхіту, гаймориту, отиту, синуситу, пневмонії. Лікування грипу та лікування застуди – це різні речі, і заходи в тому і іншому випадку приймаються різні. Але як відрізнити грип від звичайної застуди?

Грип та застуда – перші симптоми захворювання

Грип починається блискавично: з'являється озноб і сильна головна біль, переважно в ділянці лоба, надбрівних дуг і в скронях. Все тіло ломить, болять м'язи і суглоби, температура різко підвищується до 38 градусів і вище. Ніс закладений, хоча нежитю практично немає, очі болять і сльозяться, роздирає горло сухий, надривний кашель. Грип за кілька годин буквально валить з ніг, хоча і може починатися під маскою застуди. Як правило, гарячковий стан триває 2-4 дні, через 5-7 днів хвороба проходить. Але особливо небезпечний не сам грип, а ускладнення, які він нерідко викликає. І без того ослаблений імунітет під час хвороби знижується, а це особливо небезпечно – до вже наявного захворювання можуть приєднатися інші, а там недалеко і до серйозних ускладнень. На щастя, на грип люди хворіють набагато рідше, ніж застудою, інформує UkrMedia.

Застуда – це загальна побутова назва легких, але заразних інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів. Застуда починається поступово. Стан можна коротко охарактеризувати як загальне нездужання, високої температури при застуді не спостерігається. З'являється сильний озноб, першіння та біль у горлі, кашель, нежить. Може з'явитися слабкий головний біль, який не концентрується в одному місці, а створюється відчуття, що болить вся голова. При ослабленому імунітеті за сезон людина може хворіти на застуду 3-4 рази, і раз від разу захворювання буде протікати все в більш важкій формі.

Грип та застуда – яких вживати заходів?

При будь-якому захворюванні потрібно відразу ж звернутися до лікаря. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно лікуватися за допомогою сильнодіючих антибіотиків – проти вірусів вони безсилі, а от проблем зі здоров'ям додадуть. При перших ознаках захворювання спробуйте підтримати організм народними засобами проти застуди та грипу, на відміну від медичних препаратів, шкоди організму вони не завдадуть. Виняток мабуть можна зробити тільки для жарознижувальних препаратів – при температурі вище 38,5 градусів рекомендується збивати жар в тому числі і жарознижувальними засобами. Якщо ж температура нижче 38 градусів, можна обійтися народними засобами – пити чай з малиною і медом, чай з лимоном, трав'яні чаї, журавлинний морс, відвар шавлії. У добу потрібно пити 3-4 літри рідини, в тому числі і мінеральної води типу боржомі – віруси не люблять лужне середовище. Добре допомагає обтирання тіла водою з оцтом в пропорції 1:1. Апетит під час хвороби практично відсутній, але це не означає, що можна не їсти. Налягайте на гарячий курячий бульйон, нежирну рибу, чорну редьку, волоські горіхи, свіжу і квашену капусту, цибулю і часник.

На застуду та грип частіше хворіють люди зі слабким імунітетом. Непогано б заздалегідь подбати про зміцнення імунної системи – включити в раціон продукти багаті вітамінами С, А, В, Е, селеном, цинком. Робити щеплення від грипу чи ні – це особисте рішення, але враховуючи здатність вірусів швидко пристосовуватися, 100% захисту від інфекції щеплення не дасть і не варто вважати її панацеєю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *