Україна ніколи не визнає російських судилищ над полоненими — Геращенко

Україна не визнає і ніколи не визнає російських судилищ над полоненими українськими моряками.

На цьому наголосила Уповноважений президента з гуманітарних питань Мінського процесу, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, передає "5-й канал".

Так вона відповіла чільнику російського МЗС Сергію Лаврову, який заявив, що всі подальші питання щодо звільнення українських моряків можуть буті обговорені лише після завершення судового процесу.

Офіційний Київ продовжує наполягати: моряки – військовополонені і до них мають застосувати положення Женевської конвенції.

"Їх немає за що судити, наші моряки законно там знаходилися, в цих екіпажах, на цих кораблях і пересувалися в нейтральних водах. Очевидно, що це буде ніякий не суд, а судилище", – відзначила представник України у ТКГ.

Читайте також: Поранені українські моряки відправили рідним електронні листи

Вона також запевнила: "Україна робитиме все, аби всі причетні до обстрілу українських кораблів і до цих судилищ понесли персональні санкції, відповідали у міжнародних судах і були покарані. Ми ніяких судилищ не визнаємо, як і весь світ і вимагаємо негайного звільнення моряків".

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, що здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та 24 моряків.

Читайте також: Росіяни брехали про Солсбері, брешуть і про Азов — Порошенко

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про введення воєнного стану на 30 днів в 10 областях у зв'язку з агресією Росії.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *