У Національному інституті раку відкрили дитячу палату для трансплантації кісткового мозку

Подробиці відкриття першої палати для трансплантації мозку в дитячому відділенні Києва.

3 квітня команда телеканалу "Інтер" та благодійного фонду "Інтер – дітям" відкрила нову палату для трансплантації кісткового мозку в дитячому відділенні Національного інституту раку.

Завдяки онлайн-аукціону deti.inter.ua відкрилася палата для трансплантації кісткового мозку в дитячому відділенні Національного інституту раку, інформує Ukr.Media.

Тепер тяжкохворі діти зможуть вчасно пройти необхідне лікування, адже трансплантація для більшості з них – питання життя і смерті.

"Хочу подякувати телеканалу "Інтер" за проведення благодійного аукціону та відкриття цієї палати. Відділення консультує більше 3,5 тисяч пацієнтів на рік. На жаль, статистика така, що з кожним роком все більше дітей направляються сюди на лікування. В минулому році у нас було проведено 40 операцій з трансплантації кісткового мозку, але потреба в два рази більша, а спеціалізованих приміщень бракує."

– говорить Сергій Павлик, завідувач відділенням дитячої онкології Національного інституту раку.

За словами завідуючого відділенням, після проведення високодозової хіміотерапії та трансплантації кісткового мозку імунітет слабшає до мінімуму. Дитина не має абсолютно ніякого захисту від інфекції – вірусної, бактеріальної, грибкової, тому знаходження мікробів потенційно небезпечне для її життя.

Основною умовою успішного лікування є, в першу чергу, стерильність приміщення, а також наявність меблів, які не виділяє токсичних речовин і не стане середовищем для розмноження бактерій. Крім того, щоб легше пережити місяць практично повної ізоляції, у палаті повинно бути комфортно.

Завдяки онлайн-аукціону за 9 місяців була зібрана необхідна сума для оснащення палати. Для ремонту використовувалися зносостійкі матеріали, що зберігають необхідний режим стерильності, а також сучасні енергозберігаючі вікна і двері та кондиціонер зі спеціальними фільтрами.

Днями в палаті встановили нові меблі: багатофункціональне ліжко, шафи, тумби, стільці, які відповідають медичним вимогам. На сьогоднішній день в Україні це найсучасніша палата для трансплантації кісткового мозку дітям із пухлинами.

Ось як цю подію прокоментував головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін.

"Ми раді, що разом зібрали кошти на оснащення та ремонт такої палати. Дуже важливо, щоб у лікарів була можливість рятувати дитячі життя, допомагати людям, які дійсно опинилися в найскладнішій життєвій ситуації. Велика подяка кожному, хто прийняв участь в аукціоні, виставляв лоти, жертвував гроші. Сьогодні ми можемо бачити результат. Є речі, які дозволяють нам говорити, що телебачення – це більше, ніж просто професія, більше, ніж інформування і розвага людей. Це можливість впливати на їх життя. І добре, що ми вплинули таким чином. Нехай проект фонду "Інтер – дітям" дарує життя, нехай дає можливість дітям одужувати в цій палаті. Я дуже в це вірю!"

На честь появи такої важливої палати телеведучі "Інтера" та юні зірки талант-шоу "Крутіше за всіх", Сагніка Наяк, Ярослав і Лєра Почепцови, Ілля Бондаренко та Аня Левіна, влаштували у відділенні невеликий концерт з індійськими танцями і навіть акробатичними номерами.

Під час виступів з облич маленьких пацієнтів не сходили посмішки! Деякі юні глядачі навіть приєдналися до перфомансу.

Андрій Данилевич, ведущий проектів "Крутіше всіх" і "Стосується кожного":

"І благодійні ініціативи "Інтера", і такі імпровізовані концерти мають величезне значення. Сьогодні я бачив у залі посмішки та щастя дітей, які аплодували, намагалися щось повторити за учасниками "Крутіше всіх". Я бачив посмішки і сльози радості на очах батьків. У їх погляді була надія. Надія на одужання. І так приємно усвідомлювати, що ми причетні до цього і разом зробили таку велику і добру справу!"

Першою пацієнткою нової палати стала 10-річна Поліна з маленького міста Любешова на Волині. Півроку тому після проведення комп'ютерної томографії родині повідомили, що у дівчинки пухлина восьмого ребра (саркома Юінга). І почалося тривале лікування. За словами мами Нелі Михайлівни дочці довелося пройти шість хіміотерапій.

"За час, який ми знаходимося в Національному інституті раку, дочка пройшла шість хіміотерапій, тепер – трансплантація кісткового мозку. Проведемо майже місяць в ізольованому боксі, щоб в ослаблений організм дитини не потрапила жодна інфекція. Спасибі, що є така можливість – лікуватися в хороших умовах, адже належить тут знаходитися не годину і не дві, а 21 день."

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *