У ці 5 міфів про ГРВІ люди й досі продовжують вірити

Цю хворобу треба лікувати правильно.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — одні з рекордсменів серед хвороб, оповитих міфами. Багато в чому це обумовлено їх постійністю — вони приходять щороку і доставляють чимало страждань багатьом людям, інформує Ukr.Media.

Зазвичай, в холодну пору року кількість хворих на ГРВІ зростає. Достатньо пройтися під час дощу вулицею, промочити ноги, побувати серед великого скупчення людей — і ви вже захворіли.

Якими міфами обросли ГРВІ і як їх правильно лікувати, ми сьогодні розберемося.

Якщо людина не чхає, то вона не розповсюджує інфекцію

За перших ознак ГРВІ краще взяти лікарняний і обмежити контакти з іншими людьми. Багато людей думають, що, якщо вони не чхають, то не можуть заразити інших людей. Але насправді, людина навіть із мінімальними симптомами хвороби заразлива для оточуючих людей.

Особливо високий ризик заразитися у перші кілька днів. У деяких випадках хворий може розповсюджувати вірус протягом семи діб.

Це тільки кашель, і ніякого вірусу немає

Один із найпоширеніших симптомів ГРВІ — кашель. Якщо він з'явився, намагайтеся не заражати інших людей. Під час кашлю прикривайте рот хусткою. Під час розмови з людьми дотримуйтесь дистанції не менше одного метра.

Під час кашлю потрібно дихати свіжим повітрям і регулярно провітрювати приміщення. Постільний режим необов'язковий. Більше того, на свіжому повітрі легені будуть вентилюватися. Головне — тепло одягатися.

Для полегшення симптомів потрібно приймати сироп від кашлю з кореня солодки, алтею і коров'яку. Однак, який саме препарат вам підійде, вирішить лікар після проведення обстеження. Для сухого і вологого кашлю існують різні ліки.

Допоможуть противірусні засоби

Потрібно з обережністю ставитися до розрекламованих противірусних засобів, які обіцяють подолати вірус за 3-5 днів. Їх ефективність не доведена, а наслідки від прийому можуть позначитися на печінці.

Вип'ю антибіотик, і хвороба мине швидше

Це одна з найпоширеніших вигадок про ГРВІ. Насправді антибіотики віруси не лікують. З ними повинна впоратися імунна система. Такі ліки призначають, якщо після ГРВІ виникли ускладнення у вигляді бактеріальних інфекцій.

Приймати антибіотики потрібно лише після призначення лікаря. Він попередньо проведе обстеження, яке повинно включати аналіз крові. Він покаже, якого типу хвороба — вірусного або бактеріального.

Можна почекати з лікуванням, якщо ГРВІ протікає в легкій формі

ГРВІ протікає легше у порівнянні з грипом — немає екстремально високої температури, головного болю і больових відчуттів у м'язах. Однак захворювання потрібно лікувати, щоб уникнути ускладнень.

Поради при ГРВІ

Оскільки вірусну інфекцію організм повинен перемогти сам, можна йому в цьому допомогти.

  • За появи перших симптомів ГРВІ — прийняти імуностимулюючі засоби: цинк (у формі сульфату або піколінату), вітамін С (у ліпосомній формі або у формі Естер-С), вітамін Д, ехінацею (у вигляді таблеток або чаю). Всі ці препарати наявні в кожній аптеці.
  • Необхідно максимально скоротити кількість їжі, щоб дати можливість організму спрямувати всі свої сили на боротьбу з вірусом, а не на перетравлення їжі.
  • Необхідно пити більше теплих рідин — чаїв із трав, морсів, компотів, свіжовичавлених соків.
  • Також слід регулярно провітрювати приміщення і зрошувати ніс фізіологічним розчином.
  • Якщо температура тіла стала вищою за 38⁰ С, доцільно прийняти жарознижуючий засіб (ібупрофен або парацетамол). Якщо температура піднялася ще вище (39-40⁰ С), потрібно негайно звернутися до лікаря.
  • ГРВІ — постійні супутники холодів. Правильний підхід до їх лікування знизить ризик появи ускладнень, а також убезпечить оточуючих від зараження.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *