Дослідження тривало майже 20 років.
Згідно з дослідженням, проведеним в Японії, люди, які споживають більше рослинного білка, можуть жити довше, ніж ті, хто отримує більше білка з м'яса. Мабуть, тваринні білки не впливають на тривалість життя. Результати дослідження опубліковані в JAMA Internal Medicine, інформує Ukr.Media.
Автори роботи спостерігали майже за 71 000 дорослих японців середнього віку протягом двох десятиліть. У порівнянні з людьми, які споживали найменшу кількість рослинного білка, що ті, хто їв найбільшу кількість такого білка, мали на 13% менше ймовірності померти під час дослідження і на 16% менше — померти від серцево-судинних захворювань.
«Більш ранні дослідження показали, що інтенсивне споживання тваринного білка пов'язано з збільшенням хронічних захворювань і зростанням смертності, адже часте споживання рослинного білка пов'язано зі зниженням цих ризиків. Однак спостереження в основному проводилися у західних країнах, де споживання тваринного білка значно вище, ніж рослинного», — сказав доктор Френк Ху, завідувач кафедри харчування в Гарвардській школі охорони громадського здоров'я Чана в Бостоні.
«У цьому японському дослідженні показники споживання рослинного білка досить високі, а тваринного білка — невеликі в порівнянні з показниками в західних країнах», — також зазначив Ху.
Під час проведення спостережень померли 12 381 осіб. З них 5055 — від раку, 3025 — від серцево-судинних захворювань, 1528 — від хвороб серця і 1198 — від порушень мозкового кровообігу.
Люди, що замінили в раціоні всього 3% червоного м'яса рослинним білком, під час дослідження вмирали на 34% рідше, на 39% рідше вмирали від раку і на 42% рідше — від хвороб серця.
Ті ж, хто замінив 4% м'ясних продуктів рослинним білком, вмирали на 46% менше і на 50% рідше — від раку.
«Коли люди їдять більше рослинної білкової їжі, наприклад горіхів, сої та сочевиці, істотно скорочуються такі фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань, як надлишкова вага, підвищений кров'яний тиск і збільшення ліпідів в крові», — коментує результати роботи Ху.
Крім того, рослинні продукти містять не лише білок, але й інші корисні поживні речовини: так звані хороші жири, антиоксиданти, вітаміни, мінерали та фітохімічні речовини. З іншого боку, дієти з високим вмістом червоного м'яса і м'ясних продуктів пов'язані з широким спектром негативних наслідків для здоров'я, таких як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і деяких видів раку.
Дослідження не було контрольованим експериментом, та покликано довести, чи може кількість або тип білка, яку люди споживають, безпосередньо впливати на їх тривалість життя. До того ж спостереження мало обмеження. Як припускає співавтор дослідження Норі Савада з Національного онкологічного центру в Токіо, раціон учасників, який оцінювався тільки один раз на початку дослідження, цілком міг з часом змінитися.
Однак попри це доктор Ху робить висновок: «Щоб жити довше, треба міняти червоне м'ясо на здорові рослинні білки, що містяться в горіхах, сочевиці та цільному зерні. Ці продукти корисніші для здоров'я».
Джерело: ukr.media