Вчені з’ясували, як канабіс створює ефективні знеболювальні

Вчені тільки зараз з'ясували, як речовини, що володіють знеболюючою дією, синтезуються всередині рослини.

Конопля відома людству вже протягом п'яти століть. Завдяки своїм властивостям, вона викликає інтерес не тільки серед звичайних людей, але і серед учених. Спочатку екстракти конопель використовувалися в якості медичних препаратів через їх здатність втамовувати біль, а волокна рослини цінувалися за їх міцність. Лише потім було з'ясовано, що з'єднання, які містяться в канабісі, володіють психотропними властивостями, інформує Ukr.Media.

Найвідоміша речовина конопель, яка виявляє такі властивості, — канабідіол, який досить добре досліджений вченими. Але є й інший клас сполук, який проявляє схожу активність. Це флавоноїди. Вони володіють антиоксидантними, протизапальними і антиканцерогенними властивостями. Ці сполуки містяться у фруктах, овочах, квітах, чаї, вині і, так, навіть в коноплях.

У 1986 році вчені виявили два флавоноїди — канфлавін А і канфлавін В, — що містяться в коноплях. Вони обидва, як з'ясувалося, володіють протизапальною дією — у 30 разів більш сильною, ніж аспірин. У новій роботі вчених з Гуелфського університету в Канаді вперше наводяться дані про генетичні послідовності, які кодують створення канфлавіна А і канфлавіна В у коноплях виду Cannabis sativa.

Використовуючи поєднання методів геноміки та біохімії, команда вчених змогла точно визначити, які гени відповідають за вироблення цих двох речовин. Результати дослідження показують перший доказ унікальних генетичних шляхів створення знеболюючих у цій рослині. Виявляється, воно використовує всього дві ензимі — речовини, що прискорюють біохімічну реакцію — для створення двох знеболюючих.

Проте витяг і очистка цих сполук з канабісу просто непрактичні. У рослині їх міститься приблизно 0,014 відсотка за масою. Тому дослідники сподіваються використовувати отримані під час роботи дані для виробництва канфлавінів в лабораторних умовах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *