Деякі бактерії роблять нас товариськими.
Професор Катерина Джонсон опублікувала велике дослідження у виданні Human Microbiome Journal, де розповіла про взаємозв'язок між різноманітністю кишкової мікрофлори і характером, інформує Ukr.Media.
Загалом у дослідженні брали участь 655 осіб у віці близько 42 років. Вчені брали у них аналіз кишкової флори і просили заповнити анкети про спосіб життя, раціон та способи взаємодії з іншими людьми.
З'ясувалося, що в організмах енергійних та комунікабельних людей знайдено більше бактерій Akkermansia, Lactococcus і Oscillospira. А у нетовариських — Desulfovibrio і Sutterella.
З анкет випробовуваних стало також зрозуміло, які продукти вони їдять. Більша різноманітність бактерій виявилася у людей, які полюбляють незвичайні страви і часто відвідують інші країни. Впливають на різноманітність і продукти з пребіотиками. Вони містяться у сирі, квашеній капусті, бананах і цибулі. Такі люди виявилися більш відкритими.
Тепер вчені намагаються зрозуміти, який взаємозв'язок між характером і бактеріями. Чи є бактерії причиною поведінки людини або спосіб життя впливає на різновиди бактерій?
Джерело: ukr.media