Вчені: тривалий сон завдає більше шкоди організму, ніж недосипання

А скільки часу спите ви?

На медичних ресурсах набагато простіше знайти інформацію про шкоду недосипання, ніж про те, що відбувається з організмом людей, які сплять більше потрібного часу і як це відбивається на їх здоров'ї. В Кільському університеті було проведено нове дослідження, результати якого продемонстрували, що якщо доросла людина буде спати більше 8 годин, то ризик виникнення хвороб серця і судин, а також передчасної смерті, буде значно вищим, ніж у тих, хто не отримує звичних 7 годин сну, інформує Ukr.Media.

У ході дослідження фахівці проаналізували майже 75 наукових експериментів, в яких сумарно взяло участь більше 3-х мільйонів. чоловік.

Доктор Чун Шинг Квок, один з авторів роботи, зазначив, що вчені хотіли дізнатися, тривалий сон шкодить здоров'ю однаковою мірою чи ні? Виявилося, що десятигодинний сон збільшує ризик інсульту на 56%, а смерть від захворювань серця та судин на 49%. Якщо ви не отримуєте якісний сон протягом тривалого часу, то шанс зіткнутися з ішемічною хворобою серця збільшується на 44%. Якщо порівняти ризик передчасної смерті, то він на 30% нижчий у тих, хто відводить на сон не більше 7 годин, на відміну від любителів довго поспати.

Цей науковий експеримент необхідний для розуміння того, наскільки важливий здоровий сон, який триває не більше встановленої кількості часу. Вузькі фахівці повинні врахувати цю інформацію у своїй роботі, і приділяти темі сну і його тривалості більше часу під час консультацій з пацієнтами, що страждають серцевими захворюваннями. Необхідно уточнювати у хворого про те, як і скільки він спить, та у випадку відхилення від норми, призначати йому проходження додаткових або позапланових аналізів, які допоможуть виявити хворобу на ранньому етапі.

Тим не менш, це дослідження потребує додаткового вивчення, оскільки дані, що використовуються, надавалися самими учасниками експерименту і неможливо бути абсолютно впевненими в їх достовірності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *