Вчені створили бактерії для лікування раку

Вчені створили штам непатогенних бактерій, які можуть колонізувати тверді пухлини у мишей і безпечно доставляти потужні ліки.

Нова область синтетичної біології — конструювання нових біологічних компонентів та систем — революціонізує медицину. Завдяки генетичному програмуванню живих клітин дослідники створюють системи, які розумно сприймають і реагують на різні середовища. Прикладом такої системи можуть бути бактерії або віруси, які реагують на «ворога» і атакують його по закладеній дослідниками програмі, інформує Ukr.Media.

Однією з областей застосування цієї технології може стати імунотерапія раку, яка використовує природний імунітет організму для знищення пухлин. Однак імунотерапія може викликати значне число побічних ефектів.

Дослідники з Колумбійського університету оголосили, що вони вирішують цю проблему шляхом розробки штаму непатогенних бактерій, які можуть колонізувати тверді пухлини у мишей і безпечно доставляти в них потужні препарати, діючи як троянський кінь, який лікує пухлини зсередини. Терапія вела не тільки до повної регресії пухлини у мишей, але і до скорочення кількості метастаз. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Medicine.

Команда об'єднала свої знання в області синтетичної біології та імунології, щоб створити штам бактерій, здатних рости і розмножуватися в некротичному ядрі пухлин. Коли кількість бактерій досягає критичного порогу, непатогенна кишкова паличка самознищується, що дозволяє ефективно вивільняти терапевтичні засоби і запобігати їх руйнуванню в інших частинах тіла.

На даному етапі вчені проводять лабораторні випробовування. Вони тестують безпеку нового підходу і підбирають оптимальну комбінацію імунотерапевтичного препарату і бактерії. Позитивні результати цих випробувань можуть відкрити вченим шлях до клінічних досліджень на пацієнтах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *