Вчені розповіли про небезпеку парного молока

Лабораторні дослідження показали, що парне (непастеризоване) молоко є джерелом небезпечних інфекцій.

Непастеризоване молоко може спровокувати у розвитку бактерій людини стійкість до антибіотиків. Таким чином, ці препарати можуть втратити свою ефективність. Про це свідчать дослідження вчених їх Центру контролю і профілактики захворювань США, інформує Ukr.Media.

Дослідники вивчали бактерії виду Campylobacter jejuni, які вражають шлунково-кишковий тракт і викликають такі симптоми як блювота, діарея і лихоманка.

У повідомленні говориться, що це захворювання зустрічається нечасто, проте в 2016 році в американському штаті Каліфорнія в лікарні потрапили 12 людей, яким поставили відповідний діагноз. Таким чином, порівняно з 1993 роком кількість хворих збільшилася в чотири рази.

В результаті досліджень вчені прийшли до висновку, що існує причинний зв'язок між попитом на парне молоко та зростанням кількості випадків захворюваності.

Регіональні власті заборонили в штаті збут такого молока, однак місцеві фермери продовжують порушувати законодавство.

Лабораторні дослідження показали, що вживання парного (непастеризованого) молока збільшує шанси заразитися Campylobacter jejuni в 150 разів.

Бактерія стала стійкою проти найбільш поширених антибіотиків — тетрацикліну, налідиксової кислоти і ципрофлаксоцину. У зв'язку з цим перемогти інфекцію стає складніше.

На думку фахівців, краще відмовитися від вживання непастеризованого молока, а у разі виникнення симптомів хвороби звернутися до лікаря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *