Вчені: як сидяча робота впливає на обмін речовин?

Якщо у вас сидяча робота, ви можете опинитися в зоні ризику навіть за умови, що займаєтеся спортом.

Про те, що багато сидіти аж ніяк не корисно для нашого здоров'я, знають багато людей. Але вчені зробили висновки, що ситуація набагато серйозніша, а довге сидіння зводить нанівець результативність тренувань, інформує Ukr.Media.

Виявляється, якщо у вас сидяча робота, ви можете опинитися в зоні ризику навіть за умови, що займаєтеся спортом. Дослідники з Техаського університету в Остіні довели феномен «Inactivity Induces Resistance to the Metabolic Benefits Following Acute Exercise», що після чотирьох днів недостатньої фізичної активності настає стан "резистентності до тренувань".

Десять волонтерів перевірили на собі вплив недостатньої фізичної активності. Вони перші 4 дні дослідження сиділи по 13 годин на добу і проходили за день менш як 4 000 кроків. Через тиждень вони знову провели подібним чином 4 дні, але ввечері останнього дня активно займалися на біговій доріжці.

Так, звичайне тренування протягом години позитивно впливає на метаболізм і ефект від нього зберігається щонайменше на 24 години. Чутливість до інсуліну і толерантність до глюкози швидко поліпшуються, що доброчинно впливає на серце. А рівень жирів в крові після їжі знижується.

Але на піддослідних їх тренування позитивно не позначилася. На наступний день після нього вони з'їли солодкий жирний десерт і рівень інсуліну, жирів і глюкози в крові сильно підвищився. До того ж у всіх учасників експерименту. Це і є доказом того, що малорухливий спосіб життя сильно уповільнює обмін речовин.

При цьому неможливо напевно стверджувати, що саме негативно впливає на швидкість метаболізму: брак фізичної активності або сидяче положення. Одна продуктивне тренування (або його пропуск) не буде мати значного впливу на швидкість обміну речовин, але і один день зниженої фізичної активності також. Важливо те, скільки ви рухаєтеся кожен день. Намагайтеся бути хоча б мінімально активними протягом всього робочого дня, тоді ваші походи у фітнес-клуб стануть набагато ефективнішими.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *