Вчені розробили протизаплідний засіб тривалої дії у вигляді пластиру з мікроголками

Новий протизаплідний препарат тривалої дії для жінок, який вони зможуть використовувати без сторонньої допомоги, може сильно полегшити процес планування сім&#039ї, особливо у країнах, де доступ до охорони здоров&#039я часом обмежений.

Доступні на сьогодні протизаплідні засоби тривалої дії забезпечують найвищий рівень ефективності, але, як правило, їхнє застосування неможливе без допомоги медпрацівника, а звичайні методи контрацепції вимагають регулярного використання, а тому часто не настільки ефективні. Новий протизаплідний засіб буде надходити в організм за допомогою мікроголки, яку спочатку розробляли для безболісного введення вакцин. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Biomedical Engineering, інформує Ukr.Media.

При тестуванні на тваринах експериментальний пластир з протизаплідними мікроголками забезпечував захист від зачаття протягом більше одного місяця при одноразовому нанесенні на шкіру. Коли пластир наноситься протягом декількох секунд, мікроскопічні голки розриваються і залишаються під шкірою, де біорозкладані полімери повільно вивільняють левоноргестрел (протизаплідний засіб). Подібно до інших протизаплідних засобів тривалої дії, протизаплідний пластир з мікроголками порушує менструальний цикл у жінок, що використовують його.

«Існує висока потреба у великій кількості варіантів протизаплідних засобів тривалої дії. Наша мета полягає в тому, щоб жінки могли самостійно застосовувати такі контрацептиви за допомогою мікроголкового пластиру, який наносився б на шкіру протягом п'яти секунд тільки один раз на місяць», — говорить співробітник Технологічного інституту штату Джорджії і один з авторів статті Марк Праусніц (Mark Prausnitz).

Оскільки крихітні голки повинні залишатися в шкірі для вивільнення гормону протягом якогось часу, дослідники на чолі з науковим співробітником Georgia Tech Вей Лі (Li Wei) розробили метод, який дозволив би мікроголкам, що містять ліки, звільнитися від підкладки пластиру. Щоб досягти цього, дослідники створили крихітні бульбашки повітря в їхній верхній частині. Мікроголки виготовлені з суміші біорозкладаних полімерів, які зазвичай використовуються при створенні швів, що розсмоктуються.

При перевірці цього препарату на щурах оцінювався тільки рівень гормону в крові. За словами Праусніца, мета вчених полягала в тому, щоб показати можливість збереження концентрації левоноргестрелу вище того рівня, який необхідний для бажаного результату. Інші тести цього пластиру також показали, що мікроголки можна безпечно використовувати для введення вакцини, так як вони настільки малі, що, проникаючи тільки у верхні шари шкіри, не викликали хворобливих відчуттів.

«Ми ще не знаємо, як протизаплідні пластирі з мікроголками будуть працювати на людях, проте, оскільки використовуємо добре зарекомендований себе контрацептивний гормон, сподіваємося, що пластир стане ефективним протизаплідним засобом. Ми також очікуємо, що можливе подразнення шкіри у місці застосування пластиру буде мінімальним, але це ще необхідно перевірити в клінічних умовах», — говорить Праусніц.

Перевірені на тваринах протизаплідні пластирі містили 100 мікроголок. Для доставки адекватної дози левоноргестрелу людині потрібен більш великий пластир, який виготовлений, але ще не випробуваний. Сьогодні протизаплідні засоби тривалої дії доступні у вигляді пластирів, які необхідно носити постійно, внутрішньоматкових пристроїв (ВМС), які повинні бути встановлені кваліфікованими медпрацівниками, і підшкірних ін'єкцій. Якщо застосування нового пластиру з мікроголками буде схвалено, він може стати першим самодіючим протизаплідним засобом тривалої дії, який не включає в себе звичайну ін'єкцію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *