В яких випадках застосування пробіотиків шкідливе?

Без поради професіонала ви не зможете підібрати потрібну добавку.

Пробіотики з кожним роком стають все більш популярними. Багато хто думає, що більшу частину проблем, пов'язаних з роботою шлунка і кишечника можна усунути за допомогою подібних добавок. Дійсно, пробіотики значно полегшують перебіг ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Але в яких випадках їх застосування не тільки марне, але ще й небезпечне?

Мікробіома дуже важлива для нормалізації загального стану здоров'я кожного з нас. Чимала кількість людей намагається вирішити проблеми порушення балансу в кишечнику своїми силами, придбавши доступні пробіотичні добавки. Вживання пробіотиків особливо поширене серед пацієнтів, які проходять хіміотерапію, оскільки вони допомагають впоратися з розладом шлунка, інформує Ukr.Media.

Однак ряд вчених стверджує, що пробіотики не так нешкідливі, як здаються. У деяких випадках вони можуть завдати непоправної шкоди. Наприклад, відомо, що люди з певним видом меланоми, на 70% гірше реагують на лікування, через прийом пробіотиків. Фахівці схиляються до думки, що співвідношення хороших бактерій до поганих може порушуватися, що заважає імунотерапії.

Важливо розуміти, що не всі пробіотики володіють подібним ефектом. Вчені в першу чергу закликають пацієнтів не покладатися на власний вибір і самовільно не купувати подібні препарати. Комбінація бактеріальних штамів може відрізнятися від одного виробника до іншого. Без поради професіонала ви не зможете підібрати потрібну добавку. Одні пробіотики можуть знижувати ефективність лікування серйозних захворювань за допомогою спеціальних ліків, інші ж навпаки сприяють поліпшенню стану хворого. Тому вчені не закликають повністю відмовлятися від пробіотиків, а лише проконсультуватися з лікарем і зробити правильний вибір серед широкого асортименту.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *