В яких шкарпетках не можна виходити з дому, про що не знає багато людей

Всі ми знаємо, що невідповідне взуття може завдати шкоди не тільки стилю: погані черевики забезпечать вас мозолями, болем у спині та іншими неприємностями. Але фахівці з подології попереджають: шкарпетковий гардероб теж варто піддавати інспекції. Існують шкарпетки, позбуватися яких слід негайно — перераховуємо їх, інформує Ukr.Media.

Шкарпетки захищають ноги, контролюють вологість, температуру, можуть забезпечити додаткову компресію або підтримку стопи. А можуть — завдати шкоди, менш або більш серйозної. Ось чого слід уникати під час вибору зручних шкарпеток, які допоможуть зберегти здоров'я стоп.

Темні та чорні шкарпетки

Що з ними не так? Усе просто — інтенсивний барвник може залишити негарний перманентний слід на шкірі та нігтях і до того ж спровокувати контактний дерматит або алергію. Якщо вам не обійтися без темних шкарпеток, обов'язково виперіть їх перед тим, як одягнути. Подолог Ебоні Вінсент-Сміт попереджає, що чорні шкарпетки часто гірше пропускають повітря. Частинки матеріалу також можуть застрявати під нігтями і провокувати виникнення грибка.

Шкарпетки, що затримують вологу

Самі розумієте, правильна тканина — головне в шкарпетках. Відведення вологи допомагає виникненню грибка стопи та нігтя. Для виготовлення шкарпеток використовують три основні типи тканини: бавовна, вовна і синтетика. І, як не дивно, натуральна бавовна погано вбирає і відводить вологу, вона просто залишається на шкірі. Тому найкраще, якщо в шкарпетках буде певний відсоток синтетичних ниток — підбирайте його залежно від комфорту своїх відчуттів та індивідуального рівня пітливості ніг.

Шкарпетки не за розміром

Якщо шкарпетка надто вільна, вона зісковзуватиме з ноги і спричинятиме додаткове тертя, а отже, з'являться пухирі та мозолі. Якщо занадто вузька — створює тиск і перешкоджає кровообігу (на жаль, занадто маленькі шкарпетки не аналогічні компресійним, у яких інший принцип тиску).

Подологи рекомендують таке: шкарпетки мають добре сидіти, особливо навколо склепіння стопи, а п'яткова частина має збігатися з фактичним розташуванням п'яти. Нога всередині шкарпетки не повинна переміщатися або, навпаки, бути здавленою.

Існують шкарпетки для лівої і правої ноги — вони моделюють контур кожної стопи. Якщо у вас така пара, не плутайте їх місцями.

Несвіжі шкарпетки

Подумаєш, надіти шкарпетки вдруге! Взагалі-то не варто — носіння пари. Яку ви вже одягали, може призвести до подразнення шкіри і грибкових інфекцій. Навіть якщо шкарпетки не виглядають брудними або не здаються спітнілими, свіжу пару варто вдягати щодня — а якщо ноги сильно пітніють, припадають пилом або іншим чином брудняться, то й частіше.

Ще одна хороша звичка — хоча б раз на тиждень обробляти взуття протигрибковим спреєм.

Кросівки без шкарпеток

Просто дуже погана ідея, навіть якщо здається неймовірно стильною. Між кросівками і ногами повинен бути захисний бар'єр. Якщо шкарпетки, що визирають із взуття, для вас нестерпні, експериментуйте з довжиною пар.

Шкарпетки з дірками

… потрібно відразу викидати. Дірки з'являються в тих місцях, які найсильніше розтягуються під час носіння, тому що саме так розподіляється ваша вага. А отже, зашивати їх просто марно, а носіння шкарпеток з дірками може призвести до появи мозолів.

Одні й ті самі шкарпетки для різних типів взуття

… не підходять, і все. До спортивного взуття належать синтетичні шкарпетки з підтримкою, під шкіряне елегантне можна вдягнути тонкі шовкові, м'яке взуття на кшталт уггів найкраще зафіксується на стопі товстою вовняною шкарпеткою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *