В чому причина ребристості нігтів та коли слід звертатися до лікаря

Ребристі нігті є досить поширеною проблемою. У більшості випадків причини появи борозенок на пластині нігтя безпечні для здоров'я. Вони лише порушують естетичний вигляд. Проте, в деяких випадках ребристість нігтів є симптомом вкрай небезпечних захворювань, що вимагають негайного лікування, інформує Ukr.Media.

Невеликого розміру борозни з'являються у людей похилого віку і є природним явищем процесу старіння. Крім того подібний стан може виникати при дефіциті вітаміну А, білка і кальцію. Нігтьова пластина часто деформуються при нестачі заліза.

Однак вкрай глибокі борозни і знебарвлення нігтя може бути одним із симптомів серйозних захворювань, що вимагають відвідування лікаря і проходження обстежень. Зокрема нігті стають ребристими при порушеннях роботи нирок і при цукровому діабеті. Дефект нігтів може бути викликаний ще і його травмою. Навіть якщо у вас виникли борозни, не можна їх колупати. При будь-яких раптових змінах в нігтях краще звертатися до фахівця.

Варто звернути увагу на те, що борозни можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними. Поздовжня ребристість пластини, яка з'явилася на великих пальцях, може бути викликана травмою нігтьового валика. Крім того вертикальні борозни виникають при екземі, псоріазі, пароніхії.

Дугоподібні борозни називаються лініями Бо. Вони можуть з'являтися при неконтрольованому діабеті і захворюваннях периферичних судин. Іноді подібна деформація виникає як наслідок високої температури при скарлатині, корі, епідемічному паротиті і пневмонії. Лінії Бо також можуть бути ознакою дефіциту цинку і низького рівня білка в крові. При виявленні білих горизонтальних ліній на нігтях слід звернутися до терапевта і стежити за споживанням білка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *