Вітаміни і мінерали, які здатні поліпшити сон, а також підвищити рівень продуктивності

Наш режим сну може порушуватися з різних причин, в тому числі і через неправильне харчування. Ми часто їмо на бігу не найкориснішу їжу, упускаючи важливі для нашого організму поживні речовини. Ось кілька вітамінів і мінералів, які можуть поліпшити сон, а також підвищити рівень енергії і продуктивність. P. S. Перед початком приймання будь-яких вітамінів і мінералів необхідно проконсультуватися з лікарем, інформує Ukr.Media.

Вітамін D

Згідно з результатами метааналізу, проведеного вченими з Університету Циндао (Китай), дефіцит вітаміну D пов'язаний з підвищеним ризиком виникнення порушень сну. Кращий спосіб отримати більше вітаміну D — частіше бувати на сонці. Але якщо такої можливості немає, додайте в раціон продукти з високим вмістом «сонячного» вітаміну: лосось, тунець, гриби, яйця і так далі.

Вітамін E

Вітамін Е допомагає запобігти погіршенню пам'яті та інших когнітивних функцій, викликаних нестачею сну. Крім цього, він має сильні антиоксидантні властивості і захищає клітини організму від пошкодження вільними радикалами, що позитивно відбивається не тільки на якості сну, але і на здоров'ї в цілому. Вітаміном E особливо багаті насіння, горіхи і рослинні олії.

Вітаміни групи B

Вітаміни В3, В5, В6, В9 і В12 допомагають регулювати надходження в організм триптофану — амінокислоти, яка сприяє виробленню мелатоніну (гормону сну), що регулює циркадні ритми. Добре збалансована дієта, що включає цільнозернові продукти, м'ясо, фрукти і овочі — кращий спосіб забезпечити достатню кількість вітамінів групи B в організмі.

Кальцій і магній

Брак цих двох мінералів, що сприяють розслабленню м'язів, може викликати хронічне безсоння і інші серйозні порушення сну. Щоб отримувати необхідну для організму кількість кальцію і магнію, потрібно частіше їсти зелень, насіння і горіхи.

Кофеїн

Теанін — амінокислота, яка міститься в зеленому чаї і деяких грибах. Теанін допомагає нормалізувати режим сну і значно поліпшити його якість за рахунок підвищення в головному мозку рівня дофаміну, серотоніну і ГАМК (гамма-аміноолійної кислоти).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *