Трансформація галузі охорони здоров’я розрахована на три роки — МОЗ

Трансформація охорони здоров’я, що розпочалася в Україні цього року, триватиме три роки, а у 2020-му медична галузь повністю перейде на нову модель фінансування.

Про це заявив речник Міністерства охорони здоров’я Олександр Ябчанка під час круглого столу “Медична реформа: як працює первинна ланка”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Трансформація охорони здоров’я в Україні розрахована на три роки: у 2018 році трансформацію проведено, у 2019 році трансформація відбуватиметься на рівні вторинної спеціалізованої допомоги. А з 2020 року розпочнеться реорганізація стаціонарної медичної допомоги. Наступного року розпочнеться кампанія “Безкоштовна діагностика”. Принцип цієї кампанії буде такий, як і на первинці”, — наголосив Ябчанка.

Водночас, він закликав владу на місцях закінчити процес автономізації закладів первинної меддопомоги.

Читайте також: МОЗ радить жінкам щороку робити онкоцитологію

“Уся система переходить на електронну форму. Найголовніше не зупинятися. Сподіваємося, трансформація системи охорони здоров’я триватиме і у 2020 році Україна повністю перейде на нову модель фінансування медицини”, — сказав Ябчанка.

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ до пріоритетних напрямів діяльності на 2019 рік відніс, зокрема, початок реалізації програми “Безоплатна діагностика” та зміни у роботі екстреної медичної допомоги. Також триватиме фінансування державних програм із забезпечення пацієнтів лікуванням та життєво необхідними препаратами.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *