Кетогенна дієта: що це таке, її плюси та мінуси

Харчуючись продуктами з високим вмістом вуглеводів, ми виробляємо глюкозу, яка є основним джерелом енергії.

Кетогенна дієта відома як низьковуглеводна дієта, в процесі якої організм виробляє енергію з допомогою кетонів в печінці. Харчуючись продуктами з високим вмістом вуглеводів, ми виробляємо глюкозу, яка є основним джерелом енергії. У разі вживання низьковуглеводної їжі – печінка використовує жири в якості енергії, інформує UkrMedia.

Переваги кетогенної дієти

Існує ряд переваг, які слідують за застосуванням кетодієти. Основними з них є втрата ваги, нормалізація рівня цукру в крові, концентрація уваги і профілактика деяких неврологічних захворювань. Ми розглянемо головні плюси, щоб переконати вас спробувати кетогенну дієту і відчути її користь на собі.

Втрата ваги

Використовуючи жири як джерело енергії замість вуглеводів, організм інтенсивно розщеплює їх, а ефект від такого здорового схуднення може довго не зникати. Тіло звикає використовувати альтернативне джерело енергії і з легкістю знищує залишки жирів.

Боротьба з акне

Ви також зможете побачити результат на шкірі обличчя – кетогенна дієта покращує загальний стан всередині і організм ефективніше бореться із запаленнями і подразненнями зовні. Також завдяки низьковуглеводної дієти обличчя виглядає молодше, свіжіше і здоровіше.

Чим харчуватися під час кетогенної дієти

Насамперед рекомендуємо спланувати меню наперед. Виключіть з раціону перероблені вуглеводи, такі як пшениця (борошняні вироби, каші, паста) і продукти, що містять крохмаль (картопля, боби). Потрібну кількість вуглеводів організм може запозичити з допомогою овочів, горіхів і молочних продуктів.

Повністю виключити з раціону рекомендуємо зернові культури, цукор, фрукти і картоплю. Віддавайте перевагу м'ясу, зелені, молочним продуктам, овочам, авокадо і ягодам. Стримайте вживання алкоголю або зовсім від нього відмовтеся на час.

Не забувайте, як тільки організм увійде в стадію кетозу – вам потрібно буде забезпечувати його продуктами, що містять жир. Також проясніть ситуацію з водою: надлишки води в організмі можуть викликати набряки, але при регулярному вживанні води тіло звикає до регулярного постачання і потреба «відкладати» воду пропадає.

Перед тим, як почати слідувати кетогенній дієті, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, оскільки при деяких обставинах такий план харчування може не підійти. Наприклад, вагітні жінки, а також діабетики і люди, які мають хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту повинні в обов'язковому порядку пройти консультацію фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *