Топ-4 ознаки нестачі в організмі вітаміну В12

Одними з найбільш серйозних симптомів дефіциту B12 є неврологічні порушення, що проявляються у тому числі неконтрольованими тиками, синдромом неспокійних ніг, парестезією, інформує Ukr.Media.

B12 (кобаламін) є важливим водорозчинним вітаміном. Він відіграє важливу роль у виробництві червоних кров'яних тілець і ДНК, у правильному функціонуванні нервової системи.

Вітамін B12 виконує ряд основних функцій в організмі, відповідальних за розумові і фізичні процеси, занадто низький його рівень може по-різному впливати на організм.

"Дефіцит вітаміну B12 є звичайним явищем, особливо у літніх людей", — кажуть фахівці британської служби охорони здоров'я NHS.

Експерти радять звертати увагу на чотири фізичних симптоми, що вказують на занадто низький рівень В12 в організмі. Наявність будь-якого з них може вказувати на те, що ви недоотримуєте важливий вітамін, відзначають у NHS.

Глосит

Глосит означає запалення язика: він стає болючим, червоним, розпухлим. Крім того, його поверхня робиться гладкою, оскільки крихітні горбки на язиці, що містять смакові рецептори, розтягуються і зникають.

Крім того, за наявності дефіциту В12 частішає виникнення виразок у роті.

Неврологічні симптоми

Одним з найбільш серйозних побічних ефектів постійної нестачі вітаміну є пошкодження нервів. Він є важливим учасником метаболічного шляху, у результаті якого утворюється мієлін, що оточує нерви оболонкою для ізоляції і захисту. Без B12 мієлін виробляється інакше, і нервова система не може нормально функціонувати, і симптомами його занадто низького рівня можуть бути судоми, тики, синдром неспокійних ніг, різноманітні неприємні відчуття на зразок печіння або уколів у шкірі.

Порушення зору

Одним із симптомів дефіциту вітаміну B12 є нечіткість картинки в очах, додають медики. Його нестача сприяє пошкодженню зорового нерва, що веде до очей.

Астенія

Відчуття слабкості або сильної втоми теж є можливою ознакою проблеми. За словами вчених, ці відчуття виникають через те, що організму не вистачає вітаміну B12 для вироблення червоних кров'яних тілець, які переносять кисень по всьому тілу. Синдром астенії розвивається у результаті недоотримання клітинами тіла кисню.

Фахівці рекомендують звертатися з даними симптомами до лікаря — він виявить причину нестачі вітаміну, підбере необхідні заходи для корегування його кількості в організмі або препарати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *