Супрун розповіла, як правильно їсти сало

В.о. міністра рекомендує не поєднувати сало з картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом, червоним перцем і гірчицею.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, як їсти сало з максимальною користю для здоров’я. За її словами, сало — це суміш жирів, в ньому є насичені жири, а також моно- і поліненасичені жирні кислоти — такі, як в рослинних оліях.

«З одного боку, в салі досить багато таких непотрібних насичених жирів. У 100 грамах — майже 40 грамів, а це подвійна денна норма для нашого організму. За день радять їсти не більше, ніж 20-30 грамів насичених жирів. Насичені жири — це ті ж висококалорійні жири, надлишок яких пов’язують з ризиком атеросклерозу», — написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Водночас сало містить незамінні омега-3 поліненасичені жирні кислоти, необхідні для утворення оболонок навколо нейронів і протидії запальним процесам. У раціоні людей, які рідко споживають жирну рибу і авокадо, таких жирних кислот не вистачає.

Супрун наголосила — незважаючи на те, що багато людей бояться холестерину, в салі його не так багато. У 100 грамах сала міститься тільки 95 мг — третина денної норми для людей, які не мають атеросклерозу або інших хронічних хвороб судин. Або половина від норми для людей з хворим серцем або судинами.

А щоб сало принесло максимальну користь для здоров’я, Супрун радить не вживати сало у великих кількостях, стежити за своїм раціоном і враховувати витрати енергії. Якщо ви раптом з’їли багато сала, то в цей день не варто їсти масло, інші тваринні жири, м’ясо, а також солодощі.

Також в.о. міністра рекомендує не поєднувати сало з крохмалистими продуктами — картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом і гострими компонентами — червоним перцем, гірчицею. Жири, які є в салі, допомагають краще засвоюватися червоним і помаранчевим пігментам — каротиноїдам. Тому якщо їсте сало, то доповніть його морквою, помідорами або борщем, радить керівниця МОЗ.

Нагадаємо, український бутерброд з салом за останній рік подорожчав на 42%.

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *