Супрун: 70% викликів «швидкої» є непрофільними

В.о. міністра охорони здоров’я закликала місцеву владу проводити просвітницькі кампанії серед українців.

В Україні близько 70% випадків викликів швидкої допомоги є непрофільними, тобто не за призначенням. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Так, Супрун написала, що в більшості випадків швидку викликають не за призначенням.

«Непрофільні виклики — під цим бюрократичним висловом криється проблема, яка може коштувати життя. Це виклики екстреної медичної допомоги, які змушують бригади швидкої виконувати ролі таксі, сусідів або сімейних лікарів — в цілому кого завгодно, тільки не своє справжнє призначення», — написала Супрун.

Також Супрун зазначила, що люди заявляють про безпосередню загрозу життю їм або їхнім близьким, проте це не є правдою.

«Але після приїзду виявляється, що пацієнт не потребував екстреної допомоги. Наприклад, медиків просять збити тиск, знизити температуру або відвезти в лікарню, коли відсутня пряма загроза життю і здоров’ю. Взагалі абсурд, коли за екстреною допомогою звертаються, щоб вимкнути газ в квартирі — а буває і таке», — заявила Супрун.

Отже, близько 70% викликів швидкої допомоги не закінчуються госпіталізацією пацієнтів.

«Те, що таких викликів більшість, не тільки проблема бригад невідкладної допомоги, які працюють в дуже непростих умовах. Це проблема всіх нас, адже поки бригада радить випити парацетамол від температури (що по суті є консультацією, яка надається сімейним лікарем) хтось з інфарктом залишається без екстреної допомоги, оскільки всі медики зайняті на непрофільних викликах», — зазначила в.о. глави МОЗ.

Нагадаємо, МОЗ назвало час приїзду «швидкої» на виклик в Україні. Час реагування «швидкої допомоги» на виклик з моменту отримання повідомлення і до першого контакту з пацієнтом складає в середньому 8,5 хвилин.

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *