Спадкові захворювання, які передається від матері і бабусі

Дізнайтеся про них, щоб вчасно впоратися з ними і вилікувати.

Існують захворювання, які передаються у спадок по материнській лінії. І це не гіпотеза, а науковий факт.

Мігрень

80% ймовірності того, що ви теж будете страждати мігренню, як ваша мама і бабуся. До такого висновку прийшли вчені з Нью-Йоркського університету. Вся справа в гені мігрені, який при неправильному функціонуванні і впливі навколишнього середовища пробуджує больовий центр у корі головного мозку, інформує Ukr.Media.

Спробуйте простежити причини виникнення мігрені і уникайте їх. Наприклад, мігрень вельми чутлива до шоколаду, кави, сиру, червоного вина і цитрусових. Виключіть з раціону ці продукти.

Впливають на мігрені і рівень естрогену і прогестерону при менструальному циклі.

Рак грудей

Шанси захворіти високі, якщо ваша мама чи бабуся захворіли раком, будучи молодими.

Дане захворювання одне з найпоширеніших на даний момент. Тому в багатьох країнах жінки, в чиїх сім'ях є хворі на рак грудей, проходять обстеження на предмет виявлення мутуючих генів. Багато жінок через це відразу видаляють молочну залозу.

Причиною розвитку раку грудей може стати вживання гормональних засобів, контрацептивів, вживання алкоголю і тютюну. До речі, останнє стає винуватицем чверті захворювань раку грудей і летального результату. Що стосується алкоголю, то доза, яка потрібна, щоб викликати рак грудей – дві пляшки світлого пива на тиждень.

Фізична активність

Не всім легко даються заняття спортом. І в цьому знову винна спадковості. Якщо вам це легко, то скажіть дякую своїм батькам, запевняють вчені з Лідського університету в Англії.

Якщо ж ні, то ви самі можете це змінити. Займайтеся щонайменше півгодини на день фізичною зарядкою, але регулярно кожен день. Це зміцнить м'язи. Якщо ви хочете чогось більш серйозного, то займіться плаванням, бігом або легкою атлетикою.

Депресія

Виявляється, депресія теж передається у спадок. Приміром, сезонна депресія проявляється набагато частіше, ніж звичайна втрата почуття радості. Вченими були виявлені гени, що відповідають за виникнення депресії. Через них не виробляється серотонін – гормон щастя, який відповідає за гарний настрій.

Намагайтеся надмірно не втомлюватися, не пийте багато алкоголю і уникайте впливу матері і бабусі, які страждають депресіями. Найчастіше, саме поведінка близьких і обумовлено виникненням депресії у дітей.

За запевненнями лікарів, ген депресії ще не гарантує його прояв. Світогляд, погляди, вплив оточуючих і той, хто оточує вас, безпосередньо відіграють роль на ваш позитивний настрій.

Зайва вага

Якщо ваша мама в дитинстві страждала зайвою вагою, то на 70% є вірогідність того, що ви теж будете страждати цим захворюванням. Лише у чотирьох відсотків дівчат не спостерігалося такого явища.

Генетично передається пристрасть до борошняної, жирної і калорійної їжі, але є ще особливий ген, який збільшує ризик появи зайвої ваги у три рази.

Цікавий той факт, що захворювання передається тільки по батьківській або материнській лінії, від батька до сина і мами до доньки. Цього можна уникнути, якщо багато рухатися і правильно харчуватися. Ходіть пішки щодня по 40 хвилин і тоді ви зможете зберегти талію після 30 років.

Менопауза

За менопаузу відповідають 4 гена. Як правило, вона настає у 50 років, але у більшості жінок буває раніше. І причиною цього знову є генетика.

Вдіяти з цим нічого не можна, але можна призупинити процеси, використовуючи фіто і гормональну терапію.

Серцеві захворювання

Якщо у матері був серцевий напад, то ризик, що він буде і у дочки набагато збільшується. Вчені досі не знають, з чим це пов'язано.

Мінімізувати ризики можна самостійно за допомогою фізичної активності, правильного харчування, висипання, відсутності стресів, виключення з життя алкоголю і тютюну. На думку лікарів, тут грає роль не стільки схильність, скільки конституція, імунітет, гормональний фон, спосіб життя.

Як би там не було, якщо ваша мати або бабуся страждали яким-небудь захворюванням, а у вас воно поки не проявляється і ви ведете активний спосіб життя, то вам варто обстежитися, щоб уникнути ризиків виникнення тієї ж хвороби.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *