Штучні барвники в їжі — у чому їх небезпека для здоров’я

У складі багатьох популярних продуктів можна знайти штучні барвники. Завдяки їм їжа набуває характерний колір і виглядає привабливіше. Але чи так вони корисні?

Думки з цього приводу розходяться. В одних країнах деякі барвники дозволені для використання у виробництві їжі, а в інших під забороною. Наприклад, барвник зелений S (він же добавка E142) заборонений в Канаді, США, Японії та Норвегії, тому що його вживання може викликати алергічні реакції, інформує Ukr.Media.

Деякі дослідники припускають, що штучні барвники можуть викликати у дітей гіперактивність. Однак з цим теж не все так однозначно: одні дослідження спростовують цю теорію, а інші підтверджують, що харчові барвники впливають на дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності.

Думки вчених сходяться тільки у шкідливості барвника Red 3. Під час досвіду на лабораторних щурах з'ясувалося, що у піддослідних, які вживали цей барвник, частіше виникали пухлини щитоподібної залози.

Багато досліджень показують, що штучні барвники можуть викликати алергічні реакції, включаючи задишку та висип. Найчастіше такі симптоми проявляються в алергіків.

Однозначної відповіді на питання про безпеку штучних барвників немає. Але враховуючи, що зараз люди вживають все більше продуктів з барвниками, вчені можуть дізнатися більше про те, як вони впливають на здоров'я і, можливо, отримати досить несподівані результати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *