Що заборонено мазати йодом

Не завжди можна обробляти рани розчином йоду.

Наші мами і бабусі завжди нас привчали з раннього дитинства, що при будь-яких ранках, подряпинах, порізах і навіть запальних процесах нам допоможе йод. Ми завжди були впевнені в його цілющих здібностях. Приміром, навіть коли були дрібні застуди, нас лікували йодною сіточкою. З часом багато хто зрозумів, що він так само допоможе позбавитися від прищів.

Але все ж не варто забувати про правильне нанесення йоду на ділянки шкіри, так як велика кількість цього засобу може призвести до опіку. Тому дуже важливо дотримуватися обережності і делікатності при використання препарату.

Насправді, йод або зеленку не варто лити на кожну отриману рану, інформує Ukr.Media.

По-перше, поріз спочатку потрібно промити під проточною водою, а потім обробити серветкою з перекисом водню. Тільки після такої процедури можна нанести на пошкоджене місце йод.

На рану, оброблену йодом, не потрібно клеїти пластир : йод має властивість підсушувати.

Потрібно відзначити, що йодом можна повністю обробити поріз, а велику рану слід обробити тільки навколо. Ні в якому разі не можна наносити йод на слизову.

Найкраще малювати йодом сіточку на спині або ступнях під час застуди. Для обробки порізів більше підходить зеленка або перекис водню.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *