Про це розповіли вчені з США.
Коли видаються напружені дні на роботі або настає період сесії в навчальному закладі, часто доводиться обмежувати себе у сні, щоб встигнути зробити все, що необхідно. Іноді ми змушені зовсім не спати всю ніч. І багато описують ці моменти, як найжахливіші в їх житті. Приглушити бажання спати не допомагає ні кава, ні енергетичні напої, навіть фізичні вправи не в силі врятувати ситуацію. Повіки все одно злипаються, і ми не перестаємо мріяти про м'яку постіль. Якщо всього одна безсонна ніч змушує нас відчувати себе настільки погано, що буде з організмом, якщо позбавити себе сну на більший відрізок часу?
Фахівців з Центрального розвідувального управління США хвилювало це питання, як і багатьох з нас. Щоб дізнатися, як вплине тривала відсутність сну на організм людини, вони не давали своїм піддослідним спати протягом 11 днів, у результаті в цих людей розвинулося лише кілька фізичних побічних ефектів, які були визнані ЦРУ несуттєвими. Проте більшість вчених не погодилися з висновками про те, що позбавлення сну безпечне для людини, інформує Ukr.Media.
Вони провели численні дослідження, які показали, що відсутність сну протягом деякого часу може призвести до цілого ряду психічних і фізичних порушень, які в кінцевому результаті можуть закінчитися смертю людини. Приміром, коли деяких щурів змушували не спати більше ніж 2 місяці, тварини померли. Смерть була спричинена порушенням роботи імунної системи і сильним зниженням температури тіла, що призвело до гіпотермії.
Результати інших наукових експериментів довели, що якщо довго не спати людина почне страждати від мігрені, ожиріння серця, уповільнення реакцій.
Однак при відсутності рідкісних захворювань довго не спати у вас не вийде. Ваш організм порине в сон раніше, ніж думаєте. Мозок може самостійно прийняти рішення подрімати, навіть коли тіло продовжує не спати. Так в одному з досліджень, вчені виявили, що деякі частини мозку щурів, яких змушували не спати, через деякий час ставали неактивним.
Джерело: ukr.media