Що робити, щоб не вимивався кальцій з організму?

Постарайтеся уникати споживання напівфабрикатів і солодких газованих напоїв, оскільки кислоти, що містяться в них, перешкоджають засвоєнню кальцію і шкідливі для здоров'я наших кісток.

Постарайтеся уникати споживання напівфабрикатів і солодких газованих напоїв, оскільки кислоти, що містяться в них, перешкоджають засвоєнню кальцію і шкідливі для здоров'я наших кісток.

Чому не засвоюється нашим організмом кальцій?

Якщо у нас, у жінок, і є якась загальна очевидна проблема зі здоров'ям, то це, безсумнівно, втрата кальцію. Такі фактори, як остеопороз, неправильне харчування, генетична схильність, відповідальні за те, що певна кількість цього важливого мінералу не засвоюється нашим організмом або ж кальцій просто-напросто «вимивається».

І якщо ви думаєте, що кальцій необхідний тільки для наших кісток і зубів, то сильно помиляєтеся, адже насправді оновляется ключовим елементом при виконанні організмом різних своїх функцій. Так що він дійсно незамінний!

Кальцій потрібен для коректної роботи серця, для полегшення передачі нервових імпульсів, для синтезу гормонів і взагалі для кожної клітинки нашого тіла…

Але що ж, у такому випадку, ми можемо зробити, щоб допомогти своєму організму краще засвоювати кальцій і не втрачати його?

Як ви, напевно, знаєте, іноді буває недостатньо просто збільшити кількість споживаних молочних продуктів та овочів, так як в довгостроковій перспективі через метаболічних факторів кальцій все одно виведеться з організму через сечу.

Але не хвилюйтеся. Сьогодні в нашій статті ми дамо вам кілька корисних порад, як можна утримати цей важливий мінерал у своєму тілі і насолоджуватися високою якістю життя.

Фактори, через які ми втрачаємо кальцій

Якщо ми запитаємо себе, з якої причини кальцій виходить з нашого організму, то перше, що спадає нам на думку, буде остеопороз.

Адже в житті кожної жінки настає цей складний, перехідний момент — менопауза — коли тіло вже не може виробляти таку ж кількість кальцію, як раніше.

Так ми починаємо втрачати цей дорогоцінний мінерал, хоча наш організм все ще потребує для виконання своїх функцій, і недоотримуючи його, починає забирати з кісткових тканин та суглобів (стегнових, колінних і т. д.).

Звідси часті переломи, болі і інші поширені проблеми.

Але не тільки генетика у відповіді за те, що рано чи пізно ми будемо страждати від остеопорозу, є й інші фактори, які слід мати на увазі:

1. Раціон з високим вмістом жирів

Це практично неминуче. Навіть не усвідомлюючи цього, ми включаємо в свій раціон величезну кількість жирів (різних типів), які сильно ускладнюють засвоєння кальцію нашим організмом.

Іноді ми намагаємося купити собі не просто йогурт, а збагачений кальцієм, але потім в обід з'їдаємо печеня, м'ясо та інші жири якого вимивають тільки що надійшов кальцій, не даючи йому потрапити в кісткові тканини.

Тому намагайтеся все-таки підтримувати належний баланс у своїй дієті і не зловживайте насиченими жирами (а по можливості, зведіть їх споживання до мінімуму).

2. Збалансоване споживання білків

Білки просто необхідні для того, щоб кальцій «осів» у нашому тілі і не вимився разом з сечею.

І тим не менше слід бути обережними, щоб не перестаратися з їх споживанням, так як надлишкова кількість білків в організмі також призводить до втрати кальцію.

Так що намагайтеся підтримувати баланс і тут і вибирати в першу чергу ті білки, які містяться в овочах. Що ж стосується білків тваринного походження, то перевагу слід віддавати пісного м'яса (курка, індичка) і рибі.

3. Спосіб приготування їжі

Можливо, одного разу ви вирішите приготувати шпинат або зробити салат з водоростями, тому що ці продукти багаті кальцієм. Ви піддасте їх тепловій обробці і все ж будете впевнені, що дбаєте про здоров'я своїх кісток.

Але, на жаль, це не так. Приготовані на сильному вогні продукти або ж розведені у воді, втрачають велику частину всіх своїх мінералів.

Яке є рішення? Споживати завжди, коли це можливо, продукти свіжими і в сирому вигляді, особливо, коли мова йде про овочі.

4. Дієта з високим вмістом кислот

Кава, цукор, солодкі напої, напівфабрикати або занадто гостра їжа з великою кількістю спецій, солодощі та ін. сильно підкислюють наш організм, в результаті чого кальцій не засвоюється.

З цієї причини бажано дотримуватися лужного раціону, повірте, ви відразу помітите значне поліпшення самопочуття.

Ключові моменти для утримання кальцію в своєму організмі

Скажемо «так» вітаміну D

А знаєте, що люди, які живуть в країнах з дуже вологим кліматом, як правило, страждають від дефіциту кальцію в організмі?

Це дійсно так, тому що їм не вистачає вітаміну D, який необхідний для нормального засвоєння кальцію і утримання його в тілі.

Звичайно, сьогодні можна купити різні молочні продукти, збагачені вітаміном D, але найкращий спосіб отримати його — це, без сумніву, сонячне світло, ну і комплексні вітаміни, які продаються в аптеках.

Поговоріть зі своїм лікарем і з'ясуйте, вам потрібно приймати його додатково, чи ні.

Підтримання балансу між кальцієм і фосфором

На додаток до продуктів, що містять кальцій, нам необхідно також стежити і за достатньою кількістю фосфору, що надходить у наш організм.

Додайте в свій постійний список покупок наступні продукти:

Артишок

Петрушка

Ізюм

Гриби

Курячі яйця (особливо жовток)

«Так» хлорофілу

Хлорофіл, мабуть, кращий спосіб, щоб добитися адекватного засвоєння кальцію.

Його «зелена магія» сприяє багатьом метаболічним процесам, які дбають про здоров'я нашої печінки, допомагають синтезувати вітаміни і перешкоджають виведенню кальцію з організму через сечу.

Так що не забувайте щодня приймати по 1 столовій ложці (10 г) хлорофілу, розведеної в склянці води (200 мл).

Збільшуємо споживання вітамінів А і С

Так, ці вітаміни допоможуть синтезувати кальцій і зберегти його в тілі. А ось найкращі фрукти і овочі для цього:

Апельсини

Лимони

Манго

Ківі

Диня

Морква

Гарбуз

Перець

Капуста

І ще раз нагадуємо, що всі фрукти і овочі бажано споживати в сирому вигляді. Так ви точно зможете бути впевненими, що кальцій нікуди не дінеться у процесі їх приготування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *