Що потрібно знати про сечовипускання, щоб не пропустити розвиток хвороби

Це дійсно важливі і корисні факти, які потрібно знати всім, щоб вчасно помітити неладне та звернутися до лікаря.

1. Скільки разів на день це має відбуватися? В середньому – 7 разів на день (навіть якщо ви не п'єте воду літрами). Якщо ви помітили, що ходите до туалету набагато рідше, можливо, у вас олігурія і пора починати турбуватися, інформує UkrMedia.

2. Скільки триває процес сечовипускання? У середньому близько 7 секунд. Якщо ж у вашому випадку все набагато швидше, то це може бути результатом інфекції або зневоднення, і це теж привід для занепокоєння. До речі, сечовипускання у чоловіків триває менше, ніж у жінок, але після 50 років швидкість потоку струменя у чоловіків значно знижується і вони, навпаки, потрапляють до «відстаючих».

3. Яким має бути запах? По-перше, він не повинен бути різко неприємним, по-друге – солодкуватим. І в тому, і в іншому випадку слід звернутися до лікаря, так як неприємний запах може бути ознакою проблем із засвоєнням білка і глюкози, а солодкуватий – ознакою діабету.

4. Що стосується запаху, а також кольору, потрібно розуміти, що вони досить сильно залежать від того, що ви п'єте чи їсте. Так що якщо помітили зміни, не лякайтеся відразу, а згадайте, чи не їли ви за обідом чогось гострого.

5. Деякі люди страждають фобією під назвою «парурез» – боязню сечовипускання у чиїсь присутності. Це ще називають синдромом сором'язливого сечового міхура. Особливо часто цим страждають чоловіки, адже багато які чоловічі туалети в громадських місцях не розташовують до усамітнення.

6. Що стосується жінок, то тут теж є свої особливості: струмінь сечі у жінок ширший, ніж у чоловіків – по зрозумілій анатомічній причині. Дами, не хвилюйтеся, так і повинно бути. І нагадаємо, що сеча у жінок точно так само, як і у чоловіків, виходить з уретри. Вагіна до сечовипускання ніякого відношення не має.

7. Тепер найважливіше: колір сечі. У здорової людини сеча блідо-жовта, прозора. Ось ознаки деяких відхилень від норми, які дуже корисно знати:

– якщо сеча дуже світла, то ви п'єте багато рідини (можливо, забагато);

– якщо сеча темно-жовта, це означає, що ви п'єте недостатньо рідини і у вас зневоднення;

– коричневий колір сечі означає, що в ній кров, а це вже ознака інфекції в нирках;

– рожеві і червонуваті відтінки свідчать про те, що в сечі міститься свіжа кров, і це вказує на серйозні проблеми з нирками (можливий навіть рак);

– незвичайний колір сечі на зразок зеленого або блакитного – ви або їсте продукти з барвниками, або п'єте специфічні ліки

8. Якщо процес сечовипускання заподіює біль, то це, швидше за все, запалення уретри – трубки, що веде з сечового міхура назовні. Уретрит – дуже часте захворювання і часто воно викликається інфекціями, що передаються статевим шляхом. Тут найголовніше – не зволікати, а швидше бігти до лікаря.

І пара цікавих фактів для тих, хто дочитав до кінця:

Ми звикли до того, що чоловіки роблять це стоячи, а жінки – сидячи, але так прийнято не скрізь. У деяких мусульманських країнах і країнах Східної Азії і жінки, і чоловіки в цьому сенсі рівні: вони роблять це сидячи на вприсядки.

У Стародавньому Римі шпигуни використовували чорнила з сечі, якщо їм потрібно було відправити важливе донесення. Написані такими чорнилом повідомлення можна було прочитати тільки після нагрівання паперу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *