Найпоширеніші помилки при лікуванні постраждалої шкіри.
Деяким людям протипоказано засмагати, оскільки навіть невинний сонячний промінчик може призвести до капітального опіку. Однак від цього не застраховані і ті, хто охоче приймає сонячні ванни і любить повалятися на сонечку. Сонячні опіки можуть трапитися з кожним і існує маса способів їх позбутися. Втім, і серед найпопулярніших є такі, які здатні лише посилити проблему, а не вирішити її. Чого категорично не можна робити, якщо обгоріли на сонці, інформує Ukr.Media.
Ні одягу, що обтягує
Одяг, який щільно облягає тіло, не найкращий вихід для обгорілої шкіри. По суті — це опік, до якого організм для швидкої регенерації направляє посилений потік крові. Одяг, що сковує рухи, не дозволяє шкірі дихати, а в передавлених ділянках може виникнути запалення. При сонячному опіку рекомендується носити просторий одяг з легких тканин.
Ні засобам з ароматизаторами
Є безліч натуральних засобів, з допомогою яких можна загоїти уражені ділянки шкіри. Користуючись косметичними або медичними препаратами, звертайте особливу увагу на наявність штучних ароматизаторів. Вони можуть викликати алергічну реакцію або посилити подразнення на згорілій шкірі.
Ні макіяжу
Звичайно, існує велика спокуса приховати почервоніння на шкірі обличчя за допомогою косметики. Однак робити це категорично не рекомендується: кисті і спонж можуть занести інфекцію в уражені ділянки, а тонуючі косметичні засоби заблокують пори і спровокують ще більше запалення.
Ні скрабам і засобам для відлущування
Коли шкіра починає облазити, велика спокуса зняти відмерлі ділянки шкіри самостійно з допомогою скрабу і інших косметичних засобів. Однак не варто підганяти природу, дозвольте їй самостійно зайнятися цим. Засоби з абразивними частинками можуть поранити ще не до кінця зажившу шкіру. Щоб прискорити процес регенерації, краще скористатися зволожуючим кремом і пити побільше води.
Ні проколювання пухирів
При особливо сильних опіках на шкірі можуть з'явитися пухирі, наповнені водянистою рідиною. Проколювати їх у жодному разі не можна, так як вони служать свого роду захистом для відкритої рани до тих пір, поки на її місці не постане нова шкіра. Якщо проколоти міхур, уражена ділянка позбавляється усякого захисту від інфекцій і згубних зовнішніх впливів.
Ні засобам на спиртовій основі
Це може бути гарною ідеєю, якщо необхідно очистити шкіру від виділень сальних залоз: жиру і поту. Спирт у складі засобів чудово підсушує шкіру, однак при сонячному опіку завдасть лише шкоди ураженій шкірі. Засоби на спиртовій основі, гальмують регенерацію шкіри, опік заживає довше і болісніше.
Ні сметані
Та іншим продуктам, що містять жир. Вони створюють на шкірі непроникну плівку, позбавляючи її кисню, який необхідний для регенерації. Уражена ділянка не охолоджується, а лише більше гріється під прошарком жирного засобу. В результаті легкий опік може гоїтися набагато довше.
Сонячні ванни — приємне проведення часу, яке, на жаль, частенько обертається серйозними проблемами. Якщо вже так вийшло, що ви трохи не розрахувала вашу можливість тривалого перебування під прямими променями небесного світила, то не варто сприймати цю ситуацію як безвихідну. Для того, щоб комфортно співіснувати з наслідками сонячного опіку, необхідно триматися подалі від дідівських способів лікування, а також не забувати про інші базові правила турботи про свою обгорілу шкіру.
Джерело: ukr.media