Що можна дізнатися про свій організм за проблемами зі шкірою

Проблеми зі шкірою можуть багато чого розповісти про стан вашого здоров'я.

Зневоднення, акне, набряклість, пігментація… на що звернути увагу за наявності різних станів шкіри і у який бік копати для того, щоб підійти до цього питання комплексно? Розбираємося, про що свідчать проблеми зі шкірою, інформує Ukr.Media.

За станом шкіри можна багато чого дізнатися щодо здоров'я. Плюс саме шкіра — найідеальніший мотиватор. Можна роками не помічати тяжкість у правому боці або здуття, а ось висип зазвичай швидко змушує рухатися у бік пошуку причини і лікування.

Почнемо з того, що здорова шкіра має два генетичних типи: сухий і жирний. Визначається це кількістю сальних залоз і чутливістю рецепторів до чоловічих статевих гормонів. Якийсь середній варіант — комбінована шкіра. Це коли зона підвищеної жирності — лоб, ніс і підборіддя.

Так ось, генетика не змінюється. Жирна шкіра на суху не перетворюється, суха на жирну теж. Може виникнути набутий стан. Припустимо, зневоднення. Тож здається, що шкіра і жирнішає, і сушиться одночасно. Тож спочатку потрібно зняти цей набутий стан, а потім вже працювати зі своїм вихідним типом.

Зневоднення

Воно може стосуватися будь-якого типу шкіри. На сухій буде відчуватися як нескінченне відчуття стягнутості, що не знімається навіть щільними і олійними засобами.

Про що потрібно подумати?

Що у вас з жовчним, підшлунковою. Саме вони відповідають за перетравлення жирів, а це означає, що й за нормальний склад гідроліпідної плівки. Так само може проявляти себе гіпотиреоз, тож варто звернути увагу на тріщини на п'ятах і сухість ліктів. Такий самий стан може проявлятися за наявнойсті залізодефіциту. І під час зниження рівня жіночих статевих гормонів.

Акне

Висип може бути різним. Наприклад, маленькі міліуми. Найчастіше це проблема порушеного відлущування. А можуть з'явитися і запальні елементи, аж до фурункулів.

Про що можна подумати?

Загини і перегини жовчного, його дисфункції будуть впливати на якісний склад шкірного сала, роблячи його в'язким і таким, що легко окислюється. Дефіцити жиророзчинних вітамінів А і Е. Стрибки цукру і інсулінорезистентність, що наростає, будуть ще більше збільшувати викид дигідротестостерону, а це означає, що саловиділення теж посилиться. Стрес — страшний обдирник жіночих статевих гормонів і порушник моторики травлення. Ну і дисбаланс жіночих статевих гормонів, який найчастіше, до речі, йде з порушень у шлунково-кишковому тракті і інтоксикації у печінці.

Набряклість

Дуже часта проблема людей зі слов'янським типом зовнішності. Тканини будуть легко перерозтягуватися і під дією гравітації ми побачимо ненависні брилі, носогубки, малярні мішки та інше.

Про що подумати?

А що там у вас із щитоподібною залозою? Гіпотиреоз дуже полюбляє збільшувати гідрофільність тканин. Стрес та високий кортизол будуть впливати на співвідношення іонів калію і натрію, а це означає, що вода буде накопичуватися у міжклітинній рідині. Що у вас з лімфотоком? Чи все гаразд з фізичною активністю, чи давно були на масажі і в остеопата, щоб прибрати спазм діафрагми і розвантажити шийно-комірцеву зону. Саме там скупчення усіх лімфатичних колекторів.

Пігментація

Вона може бути посттравматичною, тож це історія порізу, який погано загоївся, прищика або неякісно проведеного пілінгу чи шліфування. А ще вона може виникнути на тлі дисбалансу, який призвів до активності тирозинази і надмірного відкладання меланіну.

Що тут може бути?

Той самий залізодефіцит і залізодефіцитна анемія. Високий кортизол під час стресу надає пігментації прямо бронзовий відтінок. Особливо характерна вона навколо очей. А ще до її появи призводять зниження функції щитоподібної залози і порушення детоксикаційної функції печінки.

Про що це ми? Про те що немає жодного хронічного шкірного захворювання або стану, який не був би пов'язаний з іншими системами у тілі. Тому за наявності описаних вище проблем варто відвідувати не лише косметолога, а й інших фахівців. Адже лише так можна отримати найкращий результат "лікуючи зсередини і шліфуючи зовні".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *