Під час дослідження, в якому брали участь понад 1200 дітей, вчені з'ясували, що до 15 відсотків випробуваних мають рівень котініну — побічного продукту розпаду нікотину в організмі — порівнянний з тим, що міститься в організмі дорослого курця.
Лікарі виділяють кілька типів тютюнового диму. Первинний дим – той, що людина вдихає в процесі куріння, вторинний – дим, яким дихають пасивні курці. Третинний тютюновий дим (thirdhand-smoke, THS) осідає під час куріння на волоссі і одязі оточуючих людей. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nicotine & Tobacco Research, близько 63 відсотків немовлят і дітей молодшого віку, які брали участь у тестуванні, мали значний рівень котініну, що свідчить про сильний вплив вторинного і третинного тютюнового диму, інформує UkrMedia.
У роботі, яку провели співробітники Університету Нью-Йорка і Пенсільванії, намагалися з'ясувати, чи підвищується ризик загрози здоров'ю немовлят і дуже маленьких дітей від пасивного впливу тютюнового диму, враховуючи їх більш високу частоту дихання і ймовірний контакт з різними поверхнями. Вплив включав пасивне куріння через вдихання диму і через взаємодію з іграшками, підлогою або одягом, на яких також залишалися шкідливі елементи.
Дослідники зосередилися на виявленні рівня котініну в організмі дітей у сільських громадах з низьким рівнем доходу в центральній частині Пенсільванії і Північної Кароліни. Зразки слини були взяті у дітей у віці 6, 12 і 15 місяців, а також 2 і 4 років.
Деякі фактори, які часто збігаються з бідністю, як правило, збігаються і з більш високими рівнями котініну – більш часті переїзди, нестабільні сім'ї, низький рівень освіти батьків і низький дохід. Примітно, що діти, які проводили більшу частину часу в дитячому садку, з меншою ймовірністю мали високий рівень котініну в організмі.
Більшість матерів не вважали себе курцями, а близько чверті зізналися, що палили під час вагітності. Тридцять відсотків матерів сказали, що палили і після народження дітей. І хоча малюки, які брали участь у дослідженні, жили у сільських громадах, вчені заявляють, що навряд чи міські діти піддаються меншому ризику.
Наступним кроком дослідників стане вирішення питання про те, чи пов'язане збільшення впливу вторинного і третинного тютюнового диму з подальшими проблемами зі здоров'ям, включаючи нездатність до навчання у дітей.
Джерело: ukr.media