Дехто вважає, що цей розчин може пошкодити шкіру вуха, слуховий прохід і особливо барабанну перепонку.
В аптеці цей розчин продається у низькій концентрації – 3% і 5%. Спеціалісти стверджують, що така маленька концентрація не здатна пошкодити органам людського тіла, зовнішні вони або внутрішні., слуховому проходу і особливоо барабанній перепонці.
Що робити, якщо появилися пробки в вухах?
При огляді ЛОР-лікаря за причиною заложенности вуха, а тим більше при жалобі, що це болить, доктор вам, швидше за все, повідомить, що у вас отит і утворилися сірчані пробки. Інколи вони утворюються в одному вусі, іноді в двох разах. Крім заложенности, ви також постійно можете відчути шум у вусі. Якщо сірчана пробка довгий час залишається в порожнині слухового проходу, то може розвинутися отит середнього вуха.
Частіше всього сірчана пробка виявляється під час снування або прийняття душі. Коли вода потрапляє в вуха, сірка розбухає, збільшується в обсязі, проштовхується ближче до барабанної перепонки і, коли повністю або частково закривається прохід повітря і звуків, ви відчуваєте, що вуха неприємно заложило.
Точно так же діє на сірку і перекись водорода. Сірка розбухає, заложенность збільшує, а слух знижується. Всі ці симптоми зникнуть після процедури очищения.
В яких випадках застосовувати перекись?
Перекись водорода коштує копійки. Але, незважаючи на цей факт, вона незамінна помічник для маніпуляцій з вченими. Ситуації, де звичайно її застосовують:
Лікування тугоухості;
Усунення сірчаних пробок;
Знезараження слухового проходу в разі його пошкодження;
Розм'якшення твердої сірки;
Очищення слухового проходу від накопиченої грязи.
Як правильно промивати вуха перекисью?
Якщо у людини така особливість, що сироватка розвивається і накопичується дуже багато, то потребується промивання вух. Для цього понадобится: перекись 3%, вода кипячена, ложка, піпетка, ватні палочки.
План дії:
В 1 столовую ложку води додайте 20 капель перекиси.
Закапати 15 капель розчину і підождати 5 – 15 хвилин.
Наклонить голову в протиположну сторону, щоб залишки вилилися.
Ватними палочками, змоченими теплою водою, очищайте вуха від засмаги м'якої сірки або вкладіть невеликий ватний шарик для вбирання жидкости.
Як правильно чистити вуха перекисью водорода?
Щоб провести цю гігієну процедуру, потрібно:
Невеликий ватний тампон змочити 3% розчином перекиси.
Якщо шкіра чутлива, розведіть розчин кипяченою водою в рівних частинах.
Положить тампон в ушну раковину приблизно на п'ять хвилин.
Зберіть тампон і витріть вуха сухою ватою або ватними палочками.
Зробіть теж саме з другим вухом, якщо треба.
Якщо є привід проводити таку чистку вух регулярно і часто, то можна не залишати тампон, а просто вологим ватним шариком з перекисом протерти його зсередини. Ефект буде той же.
Противопоказания до застосування перекиси:
Не можна закапувати перекись під час прокола барабанної перепонки. Не можна допустити попадання цього розчину на сосцевидную частину середнього вуха. І наче утворюється сильний біль і, можливо, ускладнення – мастоїдит.
Перекись водорода не можна застосовувати під час лікування внутрішнього отита. Таке самолечение тільки шкодить і приведе до глухоти.
Перед використанням перекису парадьтеся з лікарем.
Джерело: ukr.media