Репродуктолог попереджає, що “чоловіча функція” страждає від мобілок

Однією з основних причин неплідності серед чоловіків у всьому світі є користування мобільними телефонами.

Про це на брифінгу заявив кандидат медичних наук, директор клініки репродуктивної медицини «Надiя», лауреат Державної премії України, віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини Валерій Зукін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У чоловіків у всьому світі знижується кількість сперматозоїдів. Один із доведених чинників, що впливає на якість чоловічої сперми — це використання мобільних телефонів. Зокрема, коли чоловіки тримають мобільний телефон у кишенях, що наближені до статевих органів. У середньому йде тенденція до погіршення якості сперми у чоловіків в усьому світі. У 1988 році нормальна кількість сперматозоїдів була 20 млн на 1 мілілітрі, а вже у 2015 — 15 млн на 1 мілілітр”, – наголосив Зукін.

Посилаючись на дані міжнародної статистики, репродуктолог зазначив, що у світі 15 % подружніх пар не можуть зачати дитину.

“Показники неплідності приблизно однакові в усіх країнах світу — 15 % подружніх пар не можуть зачати дитину природнім шляхом. Неплідність — глобальна проблема у всіх країнах світу. В Україні приблизно такі ж показники”, – сказав Зукін. 

Читайте також: У Японії розробили принципи генетичного "редагування" яйцеклітин

За його словами, в нашій країні є проблеми щодо доступності новітніх методів лікування неплідності.

“Наша країна щороку потребує півтори тисячі циклів екстракорпорального запліднення на мільйон населення. В Україні роблять 350 циклів на мільйон. Наприклад, у такій країні як Данія роблять 3 тисячі, а в Ізраїлі — 6 тисяч. У 2016 році за допомогою методу ЕКЗ в Україні народилося понад 7 500 дітей, а з початку впровадження цього методу — понад 64 тисячі. У світі ж уже народжено в такий спосіб близько 8 мільйонів немовлят”, – зазначив Зукін.

За його словами, для українців цей метод досі залишається важкодоступним через його дороговартісність.

“На першому місці щодо доступності методу — фінансова проблема. Це лікування досить коштовне. Також у нашій країні є проблема в поінформованості населення про досягнення української репродуктивної медицини. Ще, на жаль, поширене нерозуміння вікових обмежень для лікування. Це — найголовніша проблема: українські жінки звертаються до репродуктологів пізно — після 40 років”, – наголосив Зукін. 

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *