Прості поради від психологів, які покращать ваш психічний стан

Покращити свій психічний стан можна досить легко.

Гарне самопочуття і гідна якість життя залежать від великої кількості факторів, таких як кар'єра, соціальне життя, продукти, які ми їмо щодня. Вироблення гарних звичок теж допомагає почуватися краще. Їх може бути багато, окрім регулярних фізичних навантажень і правильного харчування. Ми поділимося з вами 7 корисними рекомендаціями психологів, які допоможуть поліпшити психічне здоров'я, інформує Ukr.Media.

Наприклад, згідно з результатами дослідження, опублікованими у 2019 році у Canadian Medical Association Journal, відмова від алкоголю допоможе жінкам поліпшити психічне здоров'я. Вчені зі Школи громадського здоров'я у Гонконзькому університеті вивчили дані про 40 000 людей з США і Гонконгу. Учасники дослідження, які ніколи не вживали алкоголь, мали "найвищий рівень психічного здоров'я". Стан жінок, які кинули пити, значно покращився — вони відзначали підвищення рівня психічного щастя і гарного самопочуття. Навіть зменшення споживання алкоголю позитивно позначається на психічному здоров'ї.

Ось декілька невеликих змін у способі життя, які допоможуть поліпшити психічне здоров'я вже сьогодні.

Проводьте більше часу на природі

Кілька дослідницьких груп вирішили вивчати, як час, проведений на природі, впливає на здоров'я. Один з результатів роботи у цьому напрямку був опублікований у 2019 році у журналі Nature. Виявилося, що навіть дві години на тиждень, проведені у лісі або парку, позитивно впливають на психічне здоров'я. Щоденні прогулянки у лісі чи парку, окрім іншого, допомагають боротися зі стресом і навіть поліпшити самооцінку. Відновлення зв'язку з природою допомагає почуватися більш усвідомлено і фокусуватися на цьому.

Рідше користуйтеся інтернетом

Здається, що зараз неможливо прожити без смартфона. Проте усі ці повідомлення, листи в електронній пошті і нагадування у соцмережах можуть не лише виводити з рівноваги — вони підвищують рівень стресу. Вони не лише відволікають, але й крадуть увагу, забираючи її з теперішнього у майбутнє чи минуле. Тоді люди стають менш доброзичливими під час спілкування у звичайному житті. Згідно з даними ще одного дослідження, часте відвідування соцмереж пов'язане з погіршенням психічного здоров'я, особливо у підлітків та молоді. Необов'язково повністю відмовлятися від використання смартфона або соцмереж, краще за все запланувати час, щоб "від'єднатися" від них — наприклад, вимкнути смартфон або залишити його в іншій кімнаті. Це допоможе сконцентруватися на людях, що навколо, або на хобі.

Зробіть подяку звичкою

Дякувати за гарне — практика, якої радять дотримуватися багато експертів. Однак, вона досі ще не знайшла широкого розповсюдження у суспільстві. Ми надто часто зосереджуємося на негативі, а не на тому, що дійсно відбувається у нашому житті. При цьому мозок і наші несвідомі моделі поведінки змінюються відповідно до тим, як ми міркуємо. Навіть дослідження кажуть, що висловлювання подяки робить людей щасливішими. Психологи рекомендують щодня записувати три речі, за які ви вдячні, і які викликають позитивні емоції. Наприкінці місяця або тоді, коли ви відчуєте себе погано, потрібно відкрити ці записи і прочитати, які гарні події відбуваються у вашому житті.

Спіть не менше 7-9 годин на добу

Брак сну негативно впливає на усі функції мозку. Наприклад, він може негативно впливати на здатність до концентрації і мислення; на настрій і поведінку. Таким чином, для досягнення оптимальної роботи мозку і поліпшення психічного здоров'я потрібно висипатися. Щоб цього досягти, забезпечте собі 7-9 годин сну на добу.

Долайте стрес за допомогою медитації

Хронічний стрес може призвести до розвитку запальних процесів і психічних захворювань, таких як депресія та тривожні розлади; стати причиною гормонального дисбалансу. Один із способів позбутися стресу і додати у своє життя усвідомленість — медитація. Регулярна медитація збільшує щільність кори головного мозку у гіпокампі, який відповідає за пам'ять і здатність до навчання. Медитація може допомогти вашому мозку налагодити саморегуляцію, поліпшити здатність до концентрації, досягти гарного настрою і впоратися з тривожністю. Усе це разом покращує психічне здоров'я і самопочуття.

Свідомо підходьте до приймання їжі

Дієти з меншим обмеженням у різних продуктах призводять до поліпшення психічного здоров'я. Установка "менше їсти", але дозволяти собі улюблені продукти у помірних кількостях — шоколад або шматок піци — допоможе позбутися від так званого циклу провини і нездійснених очікувань. Замість того, щоб встановлювати собі жорсткі правила, щоразу робіть вибір. Фізіологічно, такий підхід дозволяє нам отримувати задоволення від будь-яких продуктів. Коли ми самі дозволяємо собі їсти улюблену їжу, ми відчуваємо відповідальність за те, що ми їмо.

Дотримуйтесь власних рішень

Один з найлегших шляхів зберігати душевну рівновагу — дотримуватись своїх первинних рішень. Багато з тих людей, у кого розвинена високофункціональна тривожність, витрачають забагато часу, турбуючись про те, чи правильне рішення вони прийняли. Однак якщо ви вже прийняли рішення, просто повірте, що це був правильний вибір. Ця проста звичка радикального прийняття своїх рішень вивільняє дуже багато ресурсів мозку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *