Розбираємося у головних причинах зміни кольору.
Нігті багато розповідають про наше здоров'я: вони показують, що організму не вистачає вітамінів, сигналізують про інфекції. Так, наприклад, пластини можуть раптово пожовтіти. Іноді причини пов'язані не лише зі станом організму, але і з зовнішніми факторами. Розбираємося у причинах зміни кольору, інформує Ukr.Media.
Ви використовуєте яскравий лак для нігтів
Найчастіше таке відбувається через роботу з червоним, жовтим, помаранчевим, чорним, синім і пурпуровим покриттями: пігменти, що входять до складу засобів, в'їдаються в нігтьову пластину. Самі по собі лаки, якщо їх виготовляє перевірений виробник, нешкідливі, проте, під час їхнього використання на нігтях можуть залишатися жовті плями, які не зникають навіть після обробки засобами для зняття лаку.
Що робити: дерматолог з Нью-Йорка Дана Стерн нагадує про те, що при роботі з яскравими лаками слід захищати нігті базовими покриттями. Вона зазначає, що найчастіше її клієнти забувають про цю звичку. Крім того, незабаром після зняття лаку варто обробити пластини харчовою содою і перекисом водню: суміш прибере залишки пігменту і освітлить нігті. Після процедури потрібно подбати про харчування кінчиків пальців — при зневодненні пластини можуть стоншуватися і сильніше вбирати колір.
У покритті з гель-лаком використовувалися неякісні матеріали
Зазвичай, пластини змінюють свій колір, якщо майстер застосовував прострочені або дешеві засоби, а також нехтував знежиренням і використанням праймера. В такому разі потрібно не лише освітлювати нігті, але і зміцнювати їх.
Що робити: постарайтеся застосовувати ванночки з морською сіллю, лимонним соком, яблучним оцтом або ромашкою — 1-2 рази на тиждень змішуйте столову ложку діючої речовини зі склянкою теплої води. Вимочуйте в рідині руки протягом 10-15 хвилин. Для закріплення ефекту варто виконати 8-10 процедур протягом 2 місяців.
Ви курите
Сигаретний дим з часом забарвлює зуби і кінчики пальців через вміст нікотину.
Що робити: найоптимальніший варіант — кинути палити. Якщо з цим поки проблеми, спробуйте перейти на електронні сигарети або нікотинові пластирі: руки не будуть контактувати з димом і фарбуватися в неприємний колір.
На нігтях грибкова інфекція
Найчастіше вона проявляється на ногах, але і руки грибок теж атакує. Якщо не вжити заходів — нігті з часом стануть товщими, почнуть розпушуватися і розсипатися.
Що робити: якщо ви зіткнулася з мінімальним пожовтінням, обробіть нігтьові пластини маслом чайного дерева. Воно не лише освітлить кінчики пальців, але і знищить хвороботворні частинки. При потовщенні нігтя негайно зверніться до дерматолога: він призначить протигрибкові препарати внутрішнього і зовнішнього застосування.
У вас псоріаз
Іноді він може з'являтися поряд з висипаннями на голові і тулубі: зазвичай, у такому разі ніготь стає мутнуватим, покривається борозенками.
Що робити: якщо ви зіткнулися з ускладненнями, негайно зверніться до дерматолога. Будьте морально готовими до того, що лікування займе багато часу. У цей період необхідно не лише виконувати приписи фахівця, а й посилено доглядати за нігтями — коротко їх обстригати, захищати від мікротравм, уникати апаратного манікюру, покривати пластини прозорим лаком. Крім того, варто виконувати механічну роботу тільки в рукавичках — це захистить пальці від пошкоджень.
Варто пройти диспансеризацію
Іноді нігті можуть пожовтіти через порушення роботи організму: при гіпотеріозі, хворобі Іценко-Кушинга, цукровому діабеті, захворюваннях серцево-судинної системи, онкології, туберкульозі. Вони розвиваються повільно і непомітно, однак, вчасно виявивши зміни в зовнішності, ви можете позбутися від серйозних недуг.
Що робити: записатися на прийом до терапевта і пояснити ситуацію. Надалі він призначить прийом в ендокринолога, серцево-судинного хірурга, онколога. Можливо, також вам буде потрібно здати загальні аналізи і пройти обстеження організму.
В організмі відбуваються вікові зміни
Згодом нігті можуть пожовтіти, погладшати і навіть поміняти форму самі по собі. Зазвичай, це відбувається у людей за 50 років.
Що робити: крім своєчасного контролю у терапевта, потрібно приділяти особливу увагу догляду — використовувати відбілюючі засоби на основі перекису водню, соди, орегано. Крім того, варто приймати вітамін Е: він допоможе утримувати вологу в організмі, завдяки чому шкіра, нігті і волосся стануть міцнішими. Вітаміни можна наносити місцево або приймати в якості харчової добавки.
Джерело: ukr.media